امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154499
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۵۱
تعداد بازدید: 253
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک کالج مسیحی در شهر شیکاگو آمریکا قصد دارد یکی از اساتید خود را به دلیل دیدگاه او درباره حمایت از مسلمانان و پوشش حجاب ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک کالج مسیحی در شهر شیکاگو آمریکا قصد دارد یکی از اساتید خود را به دلیل دیدگاه او درباره حمایت از مسلمانان و پوشش حجاب اخراج کند.

لاریسیا هاوکینز که خود یک مسیحی است پس از آن که دیدگاه خود را درباره حجاب در فیس‌بوک اعلام کرد مقامات کالج از ماه دسامبر او را تعلیق کردند.

وی گفته بود مسیحیان، یهودیان و مسلمانان یک خدا را می‌پرستند و برای همبستگی با مسلمان روسری به سر گذاشت.

مقام‌های شیکاگو کالج می‌گویند این اقدام هاوکینز بر خلاف اعتقادات مکتبی این کالج است.

به گفته آن‌ها، هاوکینز روز سه‌شنبه در جلسه‌ای که برای توضیح بیشتر درباره موضوعات مذهبی و عقاید خود برگزار شده بود، شرکت نکرد.

با این حال، وی روز چهارشنبه در یک نشست خبری که در کلیسایی در مرکز شهر شیکاگو برگزار شد گفت سعی دارد با مسئولان دانشگاه مصالحه کند.

هاوکینز که استاد علوم سیاسی است پس از آن که دیدگاه خود را در فیس بوک منتشر کرد، چند بار با مقام‌های دانشگاه شیکاگو دیدار داشت و درباره این که عقاید او برخلاف اعتقادات کالج نیست به آن‌ها توضیح داد.

به گفته او، مسئولان کالج ویتون گفتند نیازی به ارائه توضیحات بیشتر نیست اما بعد نظر خود را تغییر دادند و از او خواستند در دوران تعلیق لازم است در جلسات بررسی شرکت کند.

هاوکینز در نشست خبری گفت: «کالج ویتون نمی‌تواند من را بترساند تا از این حقیقت دست بکشم که همه بشریت برادران و خواهران من هستند.»

وی گفت دیدگاه‌ او با عقاید دانشکده مغایرتی ندارد و همه اساتید نیز از او حمایت کرده‌اند.

هاوکینز روز چهارشنبه گفت یکی از مسئولان دانشکده به او اطلاع داد بهترین سناریو برای بازگشت او به کالج ویتون دو سال گفت‌وگو درباره مفاهیم مذهبی است که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد و نیز توضیح دادن درباره به سر کردن روسری خواهد بود. در این دو سال، وی از سمت خود تعلیق و تصمیم درباره بازگشت او به کار در پایان این دو سال گرفته می‌شود.

همچنین مسئولان کالج از او خواستند وکیل بگیرد.

این در حالی است که دانشجویان، کارمندان، اساتید و روحانیون سایر ادیان از سخنان او حمایت کردند.

هاوکینز از سال 2007 در کالج ویتون تدریس می‌کند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار