امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15450
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه به عملیات‌های خود در مناطق مختلف ریف دمشق ادامه داده و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه به عملیات‌های خود در مناطق مختلف ریف دمشق ادامه داده و ده‌ها فرد مسلح را هدف قرار داد.

همچنین دیگر یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های خود در محور شمالی ریف شهر «حلب» در شمال سوریه را ادامه دادند تا دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز در ریف ادلب ده‌ها فرد مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» را هدف قرار دهند و به قتل برسانند که در میان آنها دو تبعه مالزیایی نیز به چشم می‌خورد.

در استان «الرقه» نیز ده‌ها فرد مسلح در  جریان درگیری با نیروهای ارتش سوریه پیرامون «یگان 17» ارتش سوریه در این استان کشته شدند.

  *** آنچه در زیر می‌آید، مشروح تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌ها است***

دمشق و ریف دمشق: ادامه عملیات ارتش سوریه در مناطق مختلف ریف دمشق

یگان‌های ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح در نزدیکی «مسجد الفوال» در «دوما» در ریف دمشق  را هدف قرار دادند و بیش از 12 فرد مسلح را به قتل رساندند تا منطقه «الکوع» نیز شاهد عملیات ارتش سوریه با افراد مسلح باشد.

همچنین یگان‌های ارتش سوریه یک گروه مسلح را در نزدیکی میدان «الثانویه» در «حرستا» هدف قرار دادند تا درگیری‌ها در منطقه «برزه» دمشق و به طور مشخص در منطقه «البساتین» و در مسیر «الحنبلی» همچنان ادامه یابد.

این درحالی است که یگان توپخانه ارتش سوریه نیز چندین مرکز تجمع افراد مسلح را در منطقه «القابون» هدف قرار دادند که در نتیجه آن بیش از 20 فرد مسلح کشته شدند.

در «حجیره» نیز همزمان با منطقه «الذیابیه» درگیری‌هایی میان ارتش سوریخ با افراد مسلح روی داد که بر اثر آن ده‌ها فرد مسلح کشته و زخمی شدند.

این درحالی است که نیروهای ارتش سوریه گشت‌زنی و پاکسازی منطقه «حلبون» را ادامه دادند و در جریان آن یک انبار ذخیره تجهیزات نظامی را کشف و سلاح‌های موجود در آن را ضبط کردند.

در«جوبر» نیز درگیری‌هایی میان نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در شرق ساختمان «المعلمین» روی داد که کشته و زخمی شدن ده‌ها فرد مسلح را درپی داشت.

ادلب: کشته شدن دو تبعه مالزیایی

پدافند هوایی ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح در بوستان‌های شهر «اریحا» و در نزدیکی منطقه «محمبل» در ریف ادلب را هدف قرار دادند و 13 فرد مسلح را کشتند که در میان آنها تروریست‌هایی همچون «بکری یاسین علوش» و «احمد مصطفى الأیوب» و «منار الرجب» و «امین یوسف مجلاوی» شناسایی شدند.

یک منبع محلی در نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از هدف قرار گرفتن یک مقر افراد مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» در شهر «معرتمصرین» در ریف ادلب و کشته شدن «ابو صفیة الیمنی»، سرکرده یکی از گروه‌های تروریستی این منطقه به همراه 6 فرد دیگر خبر دادند که در میان این افراد دو تبعه مالزیایی نیز مشاهده می‌شدند که در روستای «الشیخ علی» در نزدیکی شهر معرتمصرین دفن شدند.

حلب: انهدام چندین مرکز تجمع افراد مسلح در محور شمالی ریف حلب

اما از حلب در شمال سوریه گزارش شده است که یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در محور شمالی ریف حلب و به طور مشخص منطقه «اللیرمون» و میدان «الجندول» و شمال منطقه «الکاستیلو» را هدف قرار دادند و ده‌ها فرد مسلح را به قتل رسانده و زخمی کردند.

در شهر حلب نیز یگان‌های ارتش سوریه چندین عملیات را به اجرا گذاشتند و در جریان آن چندین مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه «الصاخور» را هدف قرار دادند و 28 فرد مسلح را به قتل رساندند. همچنین حمله ارتش سوریه به افراد مسلح در منطقه «الصالحین» نیز کشته شدن بیش از 19 فرد مسلح را درپی داشت و درگیری یگان‌های ارتش سوریه در میدان «الشعار» نیز موجب کشته شدن شماری از افراد مسلح مستقر در این منطقه شد.

الرقة: کشته شدن عناصر مسلح اطراف «یگان 17» ارتش سوریه

از استان «رقه» نیز گزارش شده که یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح اطراف «یگان 17» ارتش سوریه در رقه و اطراف سیلوهای گندم و بیمارستان «الوطنی» شهر رقه را هدف قرار داده و ده‌ها فرد مسلح را کشتند که در میان آنها تررویست‌های تحت پیگردی همچون «سالم حمدان الطوقان» و «محمود علی الجابر» شناسایی شدند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها