امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154501
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۵۱
تعداد بازدید: 206
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «علی المالکی» مبلغ وهابی سعودی در یک برنامه تلویزیونی گفت: ولی امر (پادشاه عربستان) حق دارد که یک سوم مردم را بکشد تا یک ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «علی المالکی» مبلغ وهابی سعودی در یک برنامه تلویزیونی گفت: ولی امر (پادشاه عربستان) حق دارد که یک سوم مردم را بکشد تا یک سوم دیگر سالم زندگی کنند.

المالکی در این برنامه گفت: عربستان امروز نیاز به اتحاد دارد و به نظر یا بستن اداره دولتی یا هرچیز دیگر نیاز ندارد.

وی افزود: در برخی از کتاب های علما آمده است که اگر ولی امر(پادشاه) تشخیص دهد که یک سوم مردم برای سالم ماندن یک سوم دیگر بمیرند، مجاز به اجرای آن است.

این مبلغ وهابی پس از اجرای حکم اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته شیعه و موج محکومیت های بین المللی نسبت به این اقدام عربستان،اعلام کرد که پادشاه سعودی حق دارد تا برای امنیت یک سوم از جامعه، یک سوم دیگر از مردم را بکشد.

او و مبلغان و مفتی های وهابی دیگر تلاش دارند تا این حق را به خود بدهند که اجرای اعدام نمر عدالت بوده است، اما شیخ نمر نه کسی را کشته است و نه جایی را منفجر کرده است و تنها خواهان اصلاحات در جامعه بوده است.

گفتنی است، النمر باقر النمر ۱۳۷۹ قمری در عوامیه متولد شد؛ النمر یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی بود. او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد. در روز چهارشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۴ دادگاه جنایی عربستان سعودی نمر النمر را به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم کرد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها