امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154512
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۱۰
تعداد بازدید: 303
 به گزارش «پیروان مــوعــود»، بخش اطلاعات ارتش پاکستان دو فرد مظنون به عضویت در سازمان تروریستی القاعده را که در پوشش امام جماعت در یکی از مراکز ...

 به گزارش «پیروان مــوعــود»، بخش اطلاعات ارتش پاکستان دو فرد مظنون به عضویت در سازمان تروریستی القاعده را که در پوشش امام جماعت در یکی از مراکز نظامی شهر کراچی نفود کرده بودند و در زمینه شستشوی مغزی اعضای ارتش برای جذب آنها به القاعده فعالیت می کردند، شناسایی و دستگیر کردند.

روزنامه پاکستان تودی نوشت: این دو نفر با حضور در مساجد مختلف یک مجتمع بزرگ نظامی در شهر کراچی، در ظاهر، نقش امام جماعت را ایفا می کردند.

پیش از این نیز چهار فرد مظنون به عضویت در سازمان تروریستی القاعده در مجتمع نظامی شهر کراچی بازداشت شده بودند و از آنها مقادیر قابل توجهی مهمات و تجهیزات نظامی حساس بدست آمده بود. سه نفر از این افراد از اعضای ارتش پاکستان بوده اند.

براساس این گزارش، دو فرد مظنون که به تازگی دستگیر شده اند، 'مفتی نعیم' و 'قاری لیاقت' نام دارند که رفت و آمد زیادی به مسجدی در نزدیکی انبار مهمات مجتمع نظامی یاد شده داشته اند.

این دو نفر متهم به تلاش برای شستشوی مغزی افراد ارتش پاکستان برای پیوستن به القاعده بوده اند. افراد دستگیر شده در جریان بازجویی های خود همچنین اقرار به جمع آوری کمک های مالی برای القاعده کرده اند.

افراد بازداشت شده همچنین اعتراف کرده اند که قصد طراحی یک حمله تروریستی بزرگ به مجتمع نظامی کراچی را داشته اند.

به هرحال، روابط عمومی ارتش پاکستان که اخبار رسمی ارتش را اعلام می کند، هنوز هیچ گونه اظهار نظر رسمی درباره دستگیری ها اخیر در مجتمع نظامی کراچی نکرده است.

در صورت صحت این اخبار و گزارش ها و حقیقت داشتن نفوذ القاعده در ساختار ارتش پاکستان به عنوان مقتدرترین نهاد پاکستان، بعید نیست که القاعده طرح های اساسی برای انجام فعالیت های گسترده و حملات تروریستی در پاکستان داشته باشد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها