امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154514
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۱۰
تعداد بازدید: 252
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادستان کل کشور گفت: پنج هزار نفر مرد و زن در حال احرام در فاجعه منا کشته شدند، سازمان ملل و شورای امنیت چه پاسخی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادستان کل کشور گفت: پنج هزار نفر مرد و زن در حال احرام در فاجعه منا کشته شدند، سازمان ملل و شورای امنیت چه پاسخی در مقابل این فاجعه دارند و باید حداقل، حقیقت را روشن کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهید آیت الله نمر باقر النمر در مدرسه عالی شهید مطهری افزود: سازمان ملل در فاجعه منا باید یک کمیته حقیقت یاب بگذارد تا روشن شود که چه اتقافی افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: از نظر سازمان ملل پنج هزار نفر کشته شده فاجعه منا آیا انسان نیستند؟ و حداقل این است که حقیقت ها روشن شود.
رییسی افزود : آل سعود به دنبال مخفی کاری است و سازمان ملل نیز کر و کور است که این مسائل را نمی بیند.سازمان ملل در مقابل ظلم هایی که آل سعود به مردم یمن می کند و مردم این کشور هم اکنون در شرایط بسیار سختی قرار دارند، احساس مسئولیت نمی کند.
دادستان کل کشور گفت: گناه و جرم مردم یمن و بحرین این است که می خواهند خودشان در سرنوشتشان حاکم باشند.
وی تاکید کرد: سازمان های جهانی نه تنها در مقابل آیت الله نمر بلکه در مقابل 1000نفر از کشته شده ها در نیجریه هم سکوت کرده اند.

رییسی ادامه داد: در مقابل این همه ظلم دولت آل سعود و دولت نیجریه و دیگر ظالمان باید بگوییم که خون به ناحق ریخته مظلومان بنا نیست که از بین برود بلکه خون مطهر آن ها هزاران و میلیون ها دل به همراه خواهد داشت و زمینه سقوط نظام استکباری را فراهم خواهد کرد.
دادستان کل کشور یاداور شد :بعد از جنگ جهانی دوم و همچنین بعد از فروپاشی شوروی و تبدیل شدن جهان به نظام تک قطبی، نظام استکبار به این نتیجه رسید که اسلام ناب محمدی و اسلام متعهد در مقابل نظام استکباری خواهد ایستاد. از این رو جریان و نظام استکباری در صدد برآمد که نگذارد اسلام متعهد در جهان شکل بگیرد و تقویت شود.
وی خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی ایران پرچمدار اسلام محمدی و متعهد در جهان است بنابراین نظام استکبار، نظام دین و احکام دینی را به عنوان یک مانع در مقابل اهداف خود دانست و تلاش کرد که نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران شکل نگیرد.

وی گفت : نظام استکبار در دهه اول انقلاب اسلامی در تلاش خود برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران جنگ را به راه انداخت و در دهه دوم تلاش کرد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تثبیت نشود . همچنین در دهه سوم تلاش کرد که پیام انقلاب اسلامی به دیگر مسلمانان کشورها نرسد و در داخل ایران محدود شود اما به یاری خدا و بیداری ملت ایران ، موفق نشد.
دادستان کل کشور افزود: اما بیداری اسلامی پا گرفت و کشورهای اسلامی و غیراسلامی به برکت انقلاب اسلامی بیدار شدند و هویت خود را بازیافتند . پیام ها این است که می خواهیم با احکام اسلامی زندگی کنیم و حاکمیت دین و ارزش های اسلامی خواست آن ها است.

وی تاکید کرد: دشمن بر خلاف آنچه برنامه ریزی کرده بود، نه تنها به هدف نرسید بلکه دیگر کشورها نیز تحت تاثیر بیداری اسلامی قرار گرفتند.
رییسی گفت : نظام حاکم بر بحرین و آل سعود ادامه نظام استکباری هستند و ماموریت آن ها در امتداد نظام استکباری است.
وی با اشاره به اینکه بیداری اسلامی شکل گرفته و پیام انقلاب اسلامی را دریافت کرده اند، گفت: استکبار تصور نکند که با شهادت شیخ نمر می تواند جریان بیداری اسلامی را کنترل کند، امکان ندارد این بیداری اسلامی با زدن، زندانی کردن و کشتن محدود یا از بین برود. شاهد خواهیم بود که افراد مختلف به نام ارزش های دینی در همین سرزمین عربستان در مقابل نظام سعودی خواهند ایستاد.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه در قیام عاشورا امام حسین (علیه السلام)، اصحاب و اولادش را به شهادت رساندند، تصورشان بر این بود که یاد و هدف امام حسین (علیه السلام) تمام خواهد شد اما غافل این که عاشورائیان در عاشورا متولد شدند و عاشورا محل تولد عاشورائیان شد.
رییسی خاطرنشان کرد: دشمن می خواست عاشورا مرگ عاشورائیان باشد اما عاشورائیان در آن متولد شدند و محلی برای تولد جایگاه حقوقی و شخصیت اجتماعی و سیاسی مسلمانان شد.
وی اظهار داشت: مگر می شود آیت الله نمر با کشتن ختم شود؟ بلکه روز کشتن آیت الله نمر روز تولد اوست و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) همواره تاکید می کردند با کشته شدن و شهادت ملت ما زنده تر خواهد شد. آیا شهادت شهید بهشتی و دوستانش ختم راه آن ها بود، بلکه تولد راه آنها بود.

رییسی گفت: به نظام استکباری می گوییم با کشتن آیت الله نمر، شیخ زاکزکی و دیگر عالمان دین اسلام و پیام آن ها به هیچ عنوان محدود نخواهد شد. با شهادت این عالمان دین ،پیام مبارزه با ظلم گسترش خواهد یافت و جرقه هایی که از کشتن آن ها به راه خواهد افتاد تبدیل به آتشی می شود که دامن آن ها را خواهد گرفت و آن ها را به زیر خواهد کشید.
دادستان کل کشور در پایان سخنانش یاد و خاطره آیت الله نمر باقر النمر این مجاهد فی سبیل الله را گرامی داشت و از برگزارکنندگان چنین مجالسی قدردانی کرد.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها