امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154516
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 201
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: طرح توسعه حرم امام حسین(علیه السلام) همزمان با ساخت صحن عقیله بنی هاشم(سلام الله ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: طرح توسعه حرم امام حسین(علیه السلام) همزمان با ساخت صحن عقیله بنی هاشم(سلام الله علیها) در قالب طرح جامع توسعه حرم حسینی آغاز شده است

«حسن پلارک» افزود: این طرح در زمینی به مساحت پنج هکتار و با زیربنای 168 هزار متر مربع با استفاده از طراحی معماری برگرفته از اساتید مجرب و بنام ایرانی به انجام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه صحن عقیله بنی هاشم(سلام الله علیها) نیز بخشی از طرح جامع توسعه حرمین مطهر کربلای معلی است، خاطر نشان کرد: این طرح حد فاصل ضلع جنوب غربی حرم مطهر حسینی تا محل خیمه گاه و به مدت شش سال اجرا می شود.

پلارک با تاکید بر اینکه این طرح با کاربرد زیارتی، اداری، کتابخانه و موزه به انجام خواهد رسید، گفت: از مهمترین اهداف اجرای این طرح ها، استقبال پرشور زائران و تامین رفاه حال آنان است.

به گفته وی، این صحن مجموعه ای از شبستان های زیارتی، فضای رو باز و دارالضیافه است و برای آن ایجاد نماد تل زینبیه به شکل تپه در نظر گرفته شده است.

به گفته رئیس سازمان بازسازی عتبات عالیات، کار بازسازی عتبات و توسعه فضاهای حرمین در عراق حدود 10 سال است که در قالب ساماندهی آغاز شده و تاکنون صدها طرح در مکان های مقدسه به بهره برداری رسیده و بقیه نیز در دست اقدام است.

طرح توسعه حرم امام حسین(ع) آغاز شد+ تصویر


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار