امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154519
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 289
به گزارش «پیروان مــوعــود»، درگیریهای شدید میان نیروهای دولتی افغانستان و شبه نظامیان طالبان در استان هلمند به ویژه در منطقه مارجه نزدیک شهر هلمند ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، درگیریهای شدید میان نیروهای دولتی افغانستان و شبه نظامیان طالبان در استان هلمند به ویژه در منطقه مارجه نزدیک شهر هلمند ادامه دارد.

یک نظامی آمریکایی روز گذشته در این منطقه ناامن افغانستان کشته شد و چند نفر از هم‌قطاران وی و همچنین چند نفر از نیروهای ویژه ارتش افغانستان در این خشونت ها زخمی شدند.

سرهنگ "مایکل لاوهورن،" سخنگوی نیروی هوایی آمریکا، اعلام کرد نیروهای ویژه آمریکا روز چهارشنبه در حمایت از واحدهای ویژه ارتش افغانستان در منطقه مارجه و سنگین در شمال هلمند وارد عمل شدند. به گفته وی نیروی هوایی آمریکا نیز در این منطقه برای کمک به نظامیان افغان و آمریکا چندین بار مواضع شبه نظامیان طالبان را هدف قرار داد.

این مقام نظامی آمریکا تصریح کرد نیروی هوایی آمریکا دوازده بار در حمایت از نیروهای دولتی افغانستان در منطقه مارجه و اطراف آن وارد عمل شد.

رئیس پلیس استان هلمند نیز اعلام کرد از دوشنبه گذشته تا کنون 120 نفر از نیروهای طالبان کشته شده اند. تهاجم گسترده ارتش افغانستان در مارجه از روز دوشنبه آغاز شد.

نیروهای نظامی خارجی  اواخر سال 2014 به طور کامل از خاک افغانستان خارج شدند؛ اما نیروی هوایی آمریکا و نیروهای ویژه این کشور همچنان به حمایت های خود از ارتش افغانستان ادامه می دهند. دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده بود پس از سال 2016 حدود هزار نظامی این کشور در افغانستان خواهند ماند؛ اما وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، با مد نظر قرار دادن شرایط کنونی حاکم در افغانستان، در حال بررسی امکان حفظ شمار بیشتری از نیروهای خود در این کشور پس از تاریخ یادشده است.

حملات اخیر طالبان در شمال افغانستان نشان داد به رغم این که از چهارده سال پیش دولت آمریکا برای آموزش و تجهیز ارتش و پلیس افغانستان نزدیک به 60 میلیارد دلار هزینه کرده است،  نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان هنوز هم توانایی لازم را برای مقابله با حملات طالبان و تامین امنیت افغانستان ندارند .از تابستان گذشته شبه نظامیان طالبان کنترل بخش های عمده ای از استان هلمند را از دست ارتش خارج کرده اند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها