امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154534
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 303
به گزارش پیروان مــوعــود، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب پس از وزیر متبوعه‌اش در جایگاه سخنگو قرار گرفت و در خصوص روابط ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب پس از وزیر متبوعه‌اش در جایگاه سخنگو قرار گرفت و در خصوص روابط با ایران پساتوافق سخن گفت.

کربی ابتدا به بحث بررسی تحریم‌های موشکی جدید علیه ایران پرداخت؛ تحریم‌هایی که وزارت خزانه‌درای آمریکا پیش‌نویس آن را نوشت ولی لحظاتی قبل از اجرایی شدن، به دلائلی نامعلوم تا اطلاع ثانوی معلق شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص گفت: «هیچ چیز در توافق هسته‌ای، ما را از اعمال تحریم به دلیل اقدامات ثبات‌زدایانه و آزمایش‌های موشکی ایران بازنمی‌دارد.»

سخنگو ادامه داد: «آزمایش‌های موشکی ایران برایمان نگران‌کننده است؛ پیش از این به آزمایش‌های موشکی ایران (با تحریم) پاسخ داده‌ایم و در آینده هم این کار را خواهیم کرد.»

خبرنگاری در خصوص شایعات مربوط به پادرمیانی وزارت خارجه آمریکا پیش مقامات وزارت خزانه‌داری این کشور برای تعلیق تحریم‌های موشکی ایران سوال پرسید.

جان کربی حاضر نشد این مسئله را تأیید کند ولی پاسخ داد: «مباحثات بین وزارتخانه‌ای همیشه بوده و هست؛ پیش از این هم با آنها در خصوص مقابله با ایران، رایزنی کرده بودیم.»

سخنگوی وزارت خارجه در انتها جزئیات بیشتری از مکالمه تلفنی امروز صبح جان کری و محمدجواد ظریف هم ارائه داد و گفت که در این مکالمه، بحث «جیسون رضائیان»، خبرنگار بازداشت‌شده واشنگتن پست در ایران، مطرح شده است.
 

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها