امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154548
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 280
به گزارش پیروان مــوعــود، در پی اختلافات بین ایران و عربستان در پی اعدام شیخ نمر و حمایت برخی از کشورهایی مانند بحرین، جیبوتی، قطر، امارات و سودان و ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در پی اختلافات بین ایران و عربستان در پی اعدام شیخ نمر و حمایت برخی از کشورهایی مانند بحرین، جیبوتی، قطر، امارات و سودان و فراکنی‌های عربستان در اقدامی جدید کشور سومالی نیز؛ قطع رابطه باکشورمان را اعلام کرده است.

در این رابطه و با توجه به کمک‌های مردمی ایران به نیازمندان سومالی که چندین سال است ادامه دارد سیدامیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان درباره سرنوشت ادامه این کمک‌ها براساس پروژه بین‌المللی ایران با همکاری فدراسیون صلیب سرخ جهانی گفت: این قرارداد چهارجانبه بین فدراسیون صلیب سرخ جهانی و صلیب سرخ کنیا و هلال احمر ایران و سومالی است و توسط فدراسیون صلیب سرخ جهانی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه مبلغ اندکی از این کمک‌ها به فدراسیون صلیب سرخ جهانی پرداخته شده است و همچنین نیمی از خانواده‌های سومالی پناهندگان مقیم در کنیا هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد: بنابراین بعید است قطع رابطه سومالی با ایران تاثیری روی این پروژه بین‌المللی و کمک به نیازمندان سومالی داشته باشد.

ضیایی خاطرنشان کرد: ضمنا پول مستقیم پرداخت نمی‌شود بلکه به صورت پروژه‌های توانمند‌سازی عملیاتی می‌شود تا بتوان این نیازمندان از گرسنگی طولانی مدت نجات یابند.
 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها