امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154549
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۷
تعداد بازدید: 294
به گزارش پیروان مــوعــود، وی تصریح کرد: من بیشتر عمرم در بزرگسالی را در ماجراهای نظامی کشورهای خارجی سپری کرده ام، ما درس های فراوانی گرفته ایم و آن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، وی تصریح کرد: من بیشتر عمرم در بزرگسالی را در ماجراهای نظامی کشورهای خارجی سپری کرده ام، ما درس های فراوانی گرفته ایم و آن ماجراها در نهایت موفقیت آمیز نبود.

او ادامه داد: در ویتنام پیروز نشدیم، فرانسویان در الجزایر، هند و چین پیروز نشدند، بریتانیا در کنیا پیروز نشد، آیا ما در عراق پیروز شدیم؟ در عملیات طوفان صحرا آری اما در تهاجم اخیر به عراق چه؟ اگر بگوییم پیروز شدیم باید یک تعریف تازه از شکست بدهید پس مداخله مستقیم در یک جنگ داخلی ولو در کشور همسایه با ماجراجویی فوق العاده مخاطره آمیز برای نیروهای مسلح همراه است مگر اینکه کشور را کاملا تسخیر کنید.

لیپمن در گفت گو با صدای امریکا اظهارکرد: یادمان باشد ما در برهه ای در ویتنام 522 هزار سرباز داشتیم اما سعودی ها حتی این تعداد سرباز را هم ندارند؛ باید نیروی زمینی فرستاد و از آن طرف جنازه تحویل گرفت که سعودی ها ندارند پس نیروی هوایی استفاده می کنند. حالا در یمن چه شده؟ در چند ماه اخیر چه پیشرفتی در کار بوده؟ عده زیادی کشته شدند، خانه های زیادی تخریب شده، عده زیادی فرار کردند و پول بسیار کلانی هم هزینه شده و آن کشوری که به یمن حمله کرده حالا دارد از آمریکای لاتین و اریتره مزدور استخدام می کند و پایانی هم برای این جنگ در چشم انداز نیست.

وی افزود: چرا سعودی ها دست به حمله زدند چون می گفتند که می خواهند دولت مشروع منصور هادی را به قدرت بازگردانند، به نظر من سعودی ها در موقعیت مخاطره آمیزی قرار دارند.

او تصریح کرد: مشکل عمده عربستان بی هدفی در جنگ یمن و نداشتن حمایت جهانی و منطقه ای از این جنگ است که سرانجام هم حاصلی جز ویرانی یمن و تلفات انسانی نخواهد داشت.

در جریان حمله عربستان، هزاران یمنی ، زن و کودک کشته شده اند.
 

منبع: ایرنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار