امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154555
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۲۹
تعداد بازدید: 331
تحليلگر روزنامه فرامنطقه‌‌اي رأي اليوم، دوگانگي عجيب در برخورد با اين دو واقعه را، شگفت‌آور دانستنويسنده فلسطيني روزنامه راي اليوم با اشاره به حادثه ...


تحليلگر روزنامه فرامنطقه‌‌اي رأي اليوم، دوگانگي عجيب در برخورد با اين دو واقعه را، شگفت‌آور دانست

نويسنده فلسطيني روزنامه راي اليوم با اشاره به حادثه سفارت و کنسولگري عربستان در ايران نوشت: چه بسا تصاوير منتشر شده از حادثه حمله به سفارت و کنسولگري عربستان، از نظر مقامات سعودي تحريک آميز و غير قابل توجيه باشد، اما هرچه باشد مقامات ايراني اولا بر مشکوک بودن حادثه و حضور عوامل نفوذي در اين قضيه تاکيد کرده اند و ثانيا بدون فوت وقت، نسبت به آن ابراز تاسف کردند و قول دادند عوامل آن را مورد پيگرد قرار دهند.

اين پايگاه خبري به نقل از رأي اليوم، اضافه کرد:  اما عربستان در موارد مشابه از جمله مسئله فوت هزاران حاجي در منا - که بخش زيادي از آنان ايراني بودند- کاملا برعکس عمل کرد.

 به نوشته جيوسي، پادشاهي نفت به جاي پاسخگويي، همه کساني را که خواهان مشخص شدن سرنوشت حجاج خود بودند، به دخالت در امور داخلي عربستان و تهديد استقلال و حاکميت آن متهم کرد.

وي افزود: بديهي است که ما از ايران دفاع نمي کنيم و علاقه‌اي به ايران نداريم؛ و جز توجه و اهتمام ايران به کشور اشغال شده مان فلسطين و حمايت ايران از مقاومت، موضوع ديگري برايمان مهم نيست؛ اما يک مقايسه ساده، واقعيت را نشان مي دهد. اکنون خيلي ساده و بي‌پيرايه مي پرسيم: آيا عربستان سعودي، همان شاعري است که خود را تافته جدابافته مي داند و براي خود حقوقي قائل است که ديگران آن حق را ندارند؟! البته مثل هميشه توقع شنيدن جوابي را هم نداريم!

وي افزود: ايران و ديگر کشورها مي توانستند با ارائه ادله و شواهد موجود، ضد مقامات عربستان به دادگاه هاي بين المللي شکايت کنند و دست کم آنان را به سوء مديريت و اهمال در قرباني شدن هزاران تن از اتباع خود متهم و محکوم کنند؛ اما عربستان از پذيرش مسئوليت جان هزاران مهمان خدا به سادگي شانه خالي کرد و با گستاخيِ بي‌نظير، به خاطر پرتاب سنگ و ترقه به چند ديوار؛ که کسي هم در آن آسيب نديد و معلوم نيست از سوي چه کساني و با چه هدفي انجام شده، ايران را در شوراي امنيت محکوم کرد!

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها