امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154567
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 341
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رسانه‌های انگلیسی از تمایل کشورهای آمریکا و انگلیس برای برقراری ارتباط با طالبان افغانستان به منظور مبارزه علیه گروه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رسانه‌های انگلیسی از تمایل کشورهای آمریکا و انگلیس برای برقراری ارتباط با طالبان افغانستان به منظور مبارزه علیه گروه تروریستی داعش در این کشور خبر دادند.

این در حالی است که نیروهای انگلیسی و آمریکایی در طول 15 سال گذشته متحمل تلفات سنگینی در جنگ با طالبان شده‌اند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد تهدید داعش جو سیاسی و راهبردی این کشورها را با تغییری قابل توجه روبرو ساخته است.

طالبان افغانستان زمانی دشمن اصلی نیروهای آمریکایی و انگلیسی معرفی می‌شدند.

به گزارش رسانه‌های انگلیسی این تغییر جو سیاسی و راهبردی انگلیس و آمریکا باعث شده تا اخیرا درخواستهایی را به طالبان تحت عنوان «متحد با ارزش» این کشورها مطرح کنند.

چندی پیش نیز «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفته بود که کشورش با طالبان برای مبارزه با داعش همکاری اطلاعاتی می‌کند.

وی افزود: ارتباط مسکو و طالبان در حال حاضر فقط در حد تبادل اطلاعات می‌باشد و هنوز هیچ ملاقات رسمی بین نمایندگان طالبان صورت نگرفته است.

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان افزود: درست است که روسیه هنوز همکاری جدی با طالبان را آغاز نکرده اما به هر حال از تلاش‌های این گروه برای مبارزه با داعش حمایت می‌کند و این چیزی است که طالبان نمی‌توانند تکذیب کنند.

همچنین چین نیز به دنبال همکاری با طالبان برای جلوگیری از گسترش نفوذ شبه‌نظامیان «اویغور» در منطقه «سین کیانگ» این کشور می‌باشد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار