امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15457
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز تحقیقاتی گارتنر در یک گزارش جدید اعلام کرد که مراکز تولیدکننده محصولات نیمه‌هادی طی سال 2013 میلادی در ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز تحقیقاتی گارتنر در یک گزارش جدید اعلام کرد که مراکز تولیدکننده محصولات نیمه‌هادی طی سال 2013 میلادی در مجموع 35.8 میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری خواهند کرد که این رقم نسبت به 37. 8 میلیارد دلار پرداخت شده در این حوزه طی سال 2012 کاهش 5.5 درصدی سرمایه‌گذاری بازار جهانی را در این زمینه نشان می‌دهد.

 این مرکز بزرگ تحقیقاتی توضیح داد که طی سال 2013 میلادی سرمایه کلی بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی در سال جاری میلادی کاهش 3.5 درصدی را پیش‌روی خود خواهد دید و تولیدکنندگان بزرگ محصولات الکترونیکی به دنبال بروز ضعف در بازار به‌صورت محتاط‌تر در این عرصه گام خواهند برداشت.

"باب جانسون"(Bob Johnson) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «ضعف در بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی که در فصل نخست سال 2013 میلادی رخ داده است، به دنبال کاهش تمایل کاربران برای خرید محصولات الکترونیکی ایجاد شده است».

او در ادامه توضیح داد: «با این وجود در اواخر سال جاری میلادی شاهد آن خواهیم بود که مجموع درآمدهای فصلی بازار جهانی تجهیزات نیمه‌هادی بهبود یابد و بیشتر شود. ما برای سال 2013 پیش‌بینی می‌کنیم که مشکلات اقتصادی جهانی بر بازار محصولات نیمه‌هادی اثر خواهند گذاشت و پرداخت پول در این زمینه را کاهش خواهند داد».

مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که در سرمایه بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی در سال 2014 میلادی رشد 14.2 درصدی را پیش‌روی خود ببیند و در سال 2015 هم این بازار 10.1 درصد رشد کند. کاهش بعدی سرمایه‌های این بازار در سال 2016 و به میزان 3.5 درصد مشاهده خواهد شد که البته در سال 2017 نیز این بازار بار دیگر صعود خواهد کرد.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار