امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154572
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 313
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک زن مسلمان با پوشش حجاب توسط نیروهای پلیس از مراسم سخنرانی «دونالد ترامپ» کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ریاست‌جمهوری ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک زن مسلمان با پوشش حجاب توسط نیروهای پلیس از مراسم سخنرانی «دونالد ترامپ» کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اخراج شد.

بنا بر گزارش «سی ان ان»، «رز حمید» یک مهماندار هواپیمای 56 ساله است که در مراسم سخنرانی ترامپ در کمپین تبلیغات انتخاباتی وی، درست در جایگاه پشت سر ترامپ نشسته بود. وی هنگامی که این کاندیدای پیشروی جمهوریخواهان در سخنرانی خود اظهاراتی را علیه پناهجویان سوری مطرح کرد و گفت که پناهجویان سوری با گروه تروریستی داعش مرتبط هستند، به نشانه اعتراض به پاخاست، اما نیروهای پلیس آمریکا که این اعتراض وی را که در کمال سکوت اعلام شد، تاب نیاوردند و با هجوم بردن به سمت وی، او را از جایگاه پایین آورده و از این مراسم اخراج کردند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر این زن مسلمان، یک مرد دیگر نیز که در کنار وی نشسته بود، همزمان به نشانه اعتراض به اظهارات ترامپ به پاخاست و وی نیز به همراه این زن از جلسه اخراج شد.

علیرغم سکوت این زن محجبه و مردی که کنار وی بود، طرفداران ترامپ که اطراف وی بودند سردادن شعارهایی را در حمایت از این کاندیدای جمهوریخواهان آغاز کردند. بنا بر اعلام «سی ان ان»، کارکنان ستاد انتخاباتی ترامپ پیش از آغاز این نشست، به طرفداران وی اعلام کرده بودند در صورت وقوع هرگونه اقدام اعتراض آمیز در حین جلسه، این کار را انجام دهند. آنها با نشانه گرفتن این دو نفر فریاد می‌زدند که «بیرون بروید» و حتی یکی از حاضران فریاد می‌زد که «شما بمب دارید، شما بمب دارید».

حمید در گفت‌وگو با «سی ان ان» اعلام کرد:‌ این زشتی و قباحت خیلی زودتر از آنچه تصورش را می‌کردیم، نمود پیدا کرد و این مسئله‌ای واقعا ترسناک است».

دونالد ترامپ پیش از این نیز خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده بود و اظهاراتی را علیه مسلمانان مطرح کرده بود که با اعتراض‌ها و انتقادات گسترده مواجه شد.

«استیون تامپسون» افسر اداره پلیس منطقه در گفت‌وگو با «سی ان ان» گفت که مقامات ستاد انتخاباتی ترامپ پیش از آغاز جلسه به ما گفته بودند که «هر کسی که هرگونه اخلال در روند مراسم ایجاد کند» باید فورا از جلسه اخراج شود.

مسئولین ستاد انتخاباتی این کاندیدای جمهوریخواه به درخواست اظهارنظر درباره دلیل اخراج این زن محجبه از این جلسه پاسخی نداده‌اند.

پس از اخراج ای زن مسلمان به همراه 3 نفر دیگر توسط مأمورین پلیس، «دونالد ترامپ» جملات تأمل برانگیزی را به زبان آورد. وی گفت: «نفرتی که از ما وجود دارد، غیرقابل باور است. این نفرت آنها است، نفرت ما نیست».

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها