امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154577
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 295
به گزارش پیروان مــوعــود، مسئولان ورزش عربستان در حمایت از آل‌سعود در این روزها یکی پس از دیگری به برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ایران ...

به گزارش پیروان مــوعــود، مسئولان ورزش عربستان در حمایت از آل‌سعود در این روزها یکی پس از دیگری به برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ایران اعتراض می‌کنند. تا جایی که در چند روز گذشته فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرد که تیم‌ملی و باشگاه‌های عربستان حق بازی در خاک ایران را ندارند.

در این راستا روز گذشته محمد النویصر، رئیس سازمان لیگ عربستان استعفایش را رسما اعلام کرد که این جابه جایی قدرت بوی توطئه می‌داد.

حال یک مسئول دیگر به این جمع اضافه شد که سعودی‌ها آن را با اعمال قدرت مجبور به استعفا کردند. رئیس کمیته انضباطی عربستان قربانی دیگر آل‌سعود است.

دکتر خالد البابطین رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان پس از استعفای اجباری خود دست به افشاگری زد و فدراسیونی که مدعی است که اصلا سیاسی نیست را بازیچه دست سیاستمدران دانست.

رئیس سابق کمیته انضباطی عربستان در مصاحبه‌اش گفت: «زمانی زمام ریاست کمیته انضباطی را به دست گرفتم تمام تلاش من بر این بود که منبع شفافیت باشد، اما فدراسیون با این کار من موافق نبود و می‌خواست دهان ما بسته بماند و چیزی نگوییم بلکه به تمام حرف‌های سیاست‌مداران گوش دهیم».

وی افزود:« من از دوره‌ای که در سمت ریاست بودم بسیار راضی هستم و یادم نمی‌آید که در زمان ریاست من کمیته هیات قضایی باشد! بلکه جایی بود که جلسات متعدد برگزار می‌شد و تصمیم‌گیری می‌شد».

حال به نظر می‌رسد سیاست‌های زورگویانه آل‌سعود به محافل ورزشی هم کشیده شده است و می‌خواهد مسئولان گوش به فرمان او باشند. این اعتراف رئیس کمیته انضباطی برای  FIFA و AFC مدرکی است که اثبات می‌کند که فدراسیون عربستان کاملا سیاسی است.
 

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها