امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154580
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 343
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، رسانه های افغانستان امروز از حمله ی یک معتاد با سرنگ به فیروز الدین فیروز وزیر صحت افغانستان خبر دادند، با ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، رسانه های افغانستان امروز از حمله ی یک معتاد با سرنگ به فیروز الدین فیروز وزیر صحت افغانستان خبر دادند، با این حال تاکید کرده اند که این وزیر جان سالم به در برده و فرد معتاد در دستیابی به هدفش ناکام مانده است.

رسانه های فوق آلوده شدن وزیر صحت افغانستان به ویروس ایدز در اثر این حمله را تکذیب کرده اند.

گفته می شود که این حمله هفته قبل هنگامی رخ داد که وزیر صحت با گروهی از پزشکان شماری از معتادان به مواد مخدر را از زیر پل سوخته در غرب کابل به یک درمانگاه انتقال می‌دادند. اسماعیل کاووسی مسئول دفتر مطبوعاتی وزارت صحت در این باره می گوید: "روز یکشنبه شام بود که شخصی سوزن سرنگی را به شانه آقای وزیر تماس داد. وزیر صحت حالا کاملاً صحت مند است. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که هیچ مشکلی وجود ندارد. کاووسی شایعه‌ها در مورد سفر وزیر صحت به بیرون از کشور برای انجام آزمایش‌های بیشتر در این مورد را رد و تاکید کرد که وزیر صحت‌عامه به بیرون از کشور سفر نکرده و در کابل هست. او گفت که این حمله احتمالاً برنامه‌ریزی شده بود و کسانی در عقب آن دست دارند که با انتقال معتادان به درمانگاه مخالفند. هر چند این مقام وزارت صحت کسی را مشخصاً متهم به برنامه ریزی این حمله نکرد، اما گفت که احتمالاً قاچاقچیان مواد مخدر در این کار دارند، چرا که به گفته او، آنها روزانه صدها میلیون دلار مواد مخدر برای مصرف در اختیار معتادان قرار می دهند و از آن سود کلانی را به جیب می زنند. مسئول دفتر مطبوعاتی وزارت بهداشت افزود که قاچاقچیان مواد مخدر نمی خواهند که معتادان از زیر پل سوخته به جای دیگری منتقل شوند. شمار این معتادان به صدها نفر می رسد و برخی گزارشها حاکی از این است که دسترسی به مواد مخدر در این جا آسان است. در افغانستان حدود سه و نیم میلیون نفر مواد مخدر مصرف می‌کنند. کشوری که بزرگ‌ترین تولید کننده مواد مخدر است و به بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نیز مبدل می‌شود. اخیراً دولت پایگاه نظامی فنیکس در شرق کابل را، که محل استقرار نظامیان خارجی بود، به محل درمان و آموزش حرفه‌ای معتادان مبدل کرد.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها