امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154588
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۰
تعداد بازدید: 390
به گزارش پیروان مــوعــود، روزنامه ایندیپندنت روز شنبه اعلام کرد: پنجاه و پنج نظامی انگلیسی به اتهام قتل غیرقانونی تعدادی از مردم عراق بین سال های ...

به گزارش پیروان مــوعــود، روزنامه ایندیپندنت روز شنبه اعلام کرد: پنجاه و پنج نظامی انگلیسی به اتهام قتل غیرقانونی تعدادی از مردم عراق بین سال های 2003 و 2009  در جنوب این کشور به دادگاه معرفی شده اند.

این روزنامه انگلیسی افزود : دادگاه نظامی انگلیس به بررسی پرونده ای شامل 35 فقره قتل غیرقانونی و 36 فقره آزار و اذیت جنسی و شکنجه می پردازد و به زودی پرونده دیگری را شامل 20 فقره قتل و 71 فقره شکنجه بررسی خواهد کرد.

ایندیپندنت به نقل از دادستانی دادگاه نظامی گزارش داد: دادستانی دادگاه نظامی در صورت به دست آوردن مدارک متقن و موثق هیچ کوتاهی در محاکمه نظامیان انگلیسیِ متهم به ارتکاب جرایم قتل یا شکنجه نخواهد کرد .

ایندیپندنت خاطرنشان کرد: دیوان کیفری بین المللی نیز به هزار و 268 فقره جنایت جنگی انگلیس در عراق خصوصاً قتل ، شکنجه و تجاوز جنسی می پردازد .

این روزنامه نوشت: دیوان کیفری بین المللی در گزارش اخیر خود اعلام کرد که 259 عراقی از جمله 47 عراقیِ بازداشتی به دست نظامیان انگلیسی بی هیچ دلیل و مدرکی کشته شدند.

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها