امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15459
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 68
 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طرح افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی فرآورده‌های پالایشگاه لاوان فردا با حضور ...

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طرح افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی فرآورده‌های پالایشگاه لاوان فردا با حضور رئیس‌جمهور در جزیره لاوان افتتاح می‌شود.

بر اساس این گزارش با اجرای پروژه‌های 14 گانه پالایشگاه لاوان ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه از یک میلیون و 80 هزار لیتر به دو میلیون و 800 هزار لیتر و نفت گاز تولیدی این پالایشگاه از 2.4 میلیون لیتر به 4 میلیون لیتر افزایش یافته است.

با اجرای طرح‌های بهینه‌سازی کل بنزین تولیدی لاوان با استاندارد یورو 4 تولید می‌شود و کیفیت نفت گاز لاوان نیز تا دو ماه آینده به استاندارد یورو 4 افزایش می‌یابد.

برای اجرای این پروژه‌ها 400 میلیارد تومان و 80 میلیون یورو سرمایه‌گذاری از منابع مختلفی چون منابع داخلی پالایش و پخش و صندوق‌های انرژی بانک‌ها انجام شده است.

مدیرعامل پالایشگاه لاوان هفته گذشته در جریان یک نشست خبری گفت: بعد از بهره‌برداری از کل پروژه‌ها تا پایان مرداد ماه تولید گاز مایع به 200 تن، بنزین به بیش از 2.8 میلیون لیتر، نفت گاز به 3 میلیون لیتر در روز، سوخت جت به یک میلیون و نفت کوره به 3 میلیون لیتر در روز خواهد رسید که تولید نفت کوره از 37 درصد خوراک به 20 درصد کاهش خواهد یافت و 30 تن در روز گوگرد نیز تولید خواهید شد.

صد در صد سهام لاوان خصوصی شده است که تأمین اجتماعی دارای 50 درصد و 3 عضو هیئت مدیره ، سهام عدالت با 40 درصد سهام و 2 عضو هیئت مدیره است، 5 درصد سهام این شرکت در بورس عرضه شد و 5 درصد سهام لاوان نیز به صورت ترجیحی در اختیار کارکنان قرار گرفته است.

روزانه 60 هزار بشکه خوراک در اختیار لاوان قرار می‌گیرد که این خوراک از 40 درصد میعانات گازی و 60 درصد نفت خام تشکیل شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها