امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۲:۳۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1546
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۰
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، جلسه نمایش فیلم «رسوایی» و تجلیل از مسعود ده‌نمکی به دلیل سابقه انقلابی‌ در حوزه فرهنگ و سینما ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، جلسه نمایش فیلم «رسوایی» و تجلیل از مسعود ده‌نمکی به دلیل سابقه انقلابی‌ در حوزه فرهنگ و سینما روز چهارشنبه 28 فروردین ماه در مدرسه علمیه معصومیه قم توسط بسیج این مدرسه برگزار شد.

امیر امیرگان جانشین بسیج مدرسه علمیه معصومیه در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره اکران خصوصی این فیلم گفت: اکران خصوصی «رسوایی» و تجلیل از مسعود ده نمکی توسط بسیج مدرسه علمیه معصومیه قم ، شورای بسیج مدرسه، نخبگان طلاب و جمعی از فارغ التحصیلان مدرسه روز چهارشنبه 28 فروردین انجام شد. در ابتدا به عنوان جانشین بسیج مدرسه دلیل پخش فیلم را برای حضار توضیح دادم و متذکر شدم «به عنوان بسیج این مدرسه و با توجه به موضوع فیلم و تاثیرگذاری آن در فضای فرهنگی کشور لازم بود درباره آن صحبت شود و نقطه نظرات طلاب دراین باره گفته شود. ما میان کارگردانانی مانند آقای ده‌نمکی و روشنفکرانی مانند اصغر فرهادی تفاوت قائلیم و تا زمانی که مسعود ده‌نمکی از نیروهای انقلابی باشند و در ذیل منویات رهبری حرکت کنند از ایشان حمایت خواهیم کرد.»
 
* ده‌نمکی: نمونه هایی مانند حاج یوسف را کم نداریم 

در ادامه نشست مسعود ده نمکی دلیل ورودش به سینما و سختی‌های ورود به این عرصه را برای حضار گفت و خاطر نشان ساخت: «رسوایی» را در راستای شناساندن روحانیت واقعی ساختم. نمونه‌هایی از شخصیت روحانی فیلم حاج یوسف کم نداشته و نداریم.

امیرگان در ادامه گفت: پس از نمایش فیلم دو تن از طلاب به ارایه نقطه نظر خود درباره فیلم پرداختند، یکی از طلاب به نام محمد محقق نیشابوری «کارشناسی ارشد فلسفه از شهید بهشتی تهران»، فیلم را مثبت ارزیابی کرد و گفت: من فیلم را مثبت دیدم. به شخصه در حوزه سینما مطالعه داشتم و به عقیده من شخصیت این فیلم ملموس بود و ماجرای فیلم واقعی است. سید قوام از علمای تهران از این دست کارها انجام دادند.

وی در ادامه به ایرادات فنی فیلم اشاره کرد و گفت: ایراداتی فنی در فیلم مطرح است اما محتوای فیلم خوب است . من فیلم را دو بار در تهران و یکبار امروز با حضور کارگردان دیدم.
 
دلیلی برای عدم پخش فیلم در مجامع طلاب و روحانیون نیست

در ادامه نشست علیرضا نائینی «کارشناس ارتباطات از دانشگاه تهران» و طلبه مدرسه معصومیه فیلم را خوب دانست و گفت: پیش از این فیلم را ندیده بودم متعجبم چرا این قدر برای نمایش فیلم سر و صدا شده است.

وی در ادامه گفت: دلیلی برای پخش نشدن فیلم در مجامع طلاب و روحانیون نمی بینم طلاب باید فیلم را ببیند و نظر بدهند. و به عقیده من تنها ایراد فیلم این است که چرا حاج یوسف خود را در مظان اتهام قرار می دهد.
 
 
در پایان نشست ده نمکی از همه حضار تشکر کرد و گفت: من تمام نظراتی که به صورت مکتوب به دستم می رسد را مطالعه می‌کنم و از راهنمایی دوستان در کارهای بعدی بهره خواهم برد. حاج یوسف خود در مظان اتهام قرار نمی‌دهد هرجایی که احساس می‌کند ممکن است در مظان اتهام قرار گیرد با تدبیر خود را از آن موقعیت خارج می‌کند به طور مثال وقتی با دختر تنهاست به حیاط می‌رود یا وقتی احساس می‌کند دختر قصد تن دادن به کار ناشایست را دارد به ناچار در میان اهالی کوچه و بازار پول را به او می‌دهد.
 
امیرگان در خاتمه درباره اکران خصوصی فیلم «رسوایی» در قم گفت: قرار براین شد که مدرسه علمیه معصومیه ارتباط بیشتری در آثار بعدی آقای ده‌نمکی داشته باشد و ما بتوانیم به لحاظ مطالعاتی و پژوهشی به گروه ایشان کمک کنیم.
 
 
بنابراین گزارش، پیش از نمایش فیلم و به خاطر سابقه روشن و انقلابی ده‌نمکی و دغدغه‌هایی که در این مسیر دارند و آثار ارزشمند وی از مسعود ده‌نمکی تجلیل شد و هدیه او که یک قاب عکس و چفیه بود توسط طلبه جانباز زارع اهداء شد.

این نشست بدون هیچ حاشیه‌ای برگزار شد و همه طلاب مدرسه اظهار نظرهای خود را درباره فیلم به صورت مکتوب به کارگردان فیلم ارایه دادند.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها