امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154606
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 273
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، «انور کبیبش» رئیس شورای مسلمانان فرانسه هدف از این ابتکار را گرامیداشت نخستین سالگرد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، «انور کبیبش» رئیس شورای مسلمانان فرانسه هدف از این ابتکار را گرامیداشت نخستین سالگرد راهپیمایی پاریس در 11 ژانویه (21 دی) عنوان کرد.

سال گذشته میلادی، میلیون ها فرانسوی چند روز پس از حمله به دفتر نشریه فکاهی «شارلی ابدو» و حمله به یک مرکز خرید ویژه یهودیان در پاریس که به ترتیب در روزهای 7 و 9 ژانویه گذشته (17 و 19 دی ماه) رخ داد در خیابان های پاریس راهپیمایی کردند.

مردم فرانسه در این راهپیمایی با به نمایش گذاشتن اتحاد فرانسه در برابر تروریسم، نسبت دادن اقدامات تروریستی را به مسلمانان محکوم کردند.
کبیبش با یادآوری استقبال مردم فرانسه از ابتکار سال گذشته مسئولان مساجد منطقه «رون آلپ» که درهای مساجد را به روی همه مردم گشودند، گفت: پیشتر در روزهای خاصی چون روز میراث فرهنگی ملی، این اقدام صورت می گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد که امسال در سراسر خاک فرانسه شاهد این اقدام باشیم.
فراخوان شورای مسلمانان فرانسه برای گشودن در مساجد، یک ماه و نیم پس از حمله تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) و چند روز پس از هتک حرمت و غارت نمازخانه ای در جزیره «کُرس»، منتشر شد.

شورای مسلمانان فرانسه در نظر دارد با این اقدام، چهره واقعی اسلام را مبتنی بر صلح و مسامحه، به نمایش بگذارد.
رئیس این شورا همچنین اعلام کرد: مردم فرانسه با ورود به مساجد می توانند در کنار پذیرایی چای و شیرینی هر سوالی حتی مسائلی که تابو محسوب می شود را در مورد مذهب ما و شیوه نمارخواندن بپرسند.

کبیبش هدف این برنامه را مهیا کردن زمینه گفت و گو برای شناخت بهتر یکدیگر و شکستن دیوار بی اعتمادی عنوان کرد.

جمعیت مقابله با اسلام هراسی در فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که پس حملات تروریستی علیه دفتر مجله شارلی ابدو و یک مرکز خرید ویژه یهودیان در پاریس، اقدامات مجرمانه علیه مسلمانان به شکل قابل توجهی افزایش یافت.

در پی حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس، «سلیم عماره» رئیس جامعه مسلمانان «روسنی» (Rosny) با ابراز تاسف از این که « داعش جنایات خود را با نام اسلام صورت می دهد»، گفت: اسلام و مسلمانان بی گناه هستند. اسلام هراسی در فرانسه افزایش یافته و نگران آن هستیم که وضعیت بدتر شود.

این در حالی است که گروه های اسلامی فرانسه همگام با سایر گروه ها و نهادهای سیاسی و مدنی این کشور، به سرعت پس از حملات تروریستی نوامبر پاریس که به مرگ 130 تن و مجروح شدن 350 تن دیگر منجر شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها