امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154616
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۲
تعداد بازدید: 226
به گزارش «پیروان مــوعــود»، اشپیگل در گزارشی تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد عربستان برای سرکوب تظاهرات اعتراضی در شهر عوامیه در سال 2014 از ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، اشپیگل در گزارشی تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد عربستان برای سرکوب تظاهرات اعتراضی در شهر عوامیه در سال 2014 از تولیدات کارخانه راین‌متال دوسلدورف استفاده کرده است.

این شهر زادگاه شیخ نمر باقر النمر است که اوایل ژانویه همراه با 46 تن دیگر اعدام شد.

در این تصاویر نارنجک‌های غیر مرگبار کورکننده و صوتی، تولیدات کارخانه راین‌متال دیده می‌شود. علاوه بر این، می‌توان یک نارنجک ساچمه‌ای استفاده‌نشده کالیبر 40 میلی‌متر را نیز در تصاویر دید.

واحدهای ضد شورش وزارت کشور عربستان سعودی در سال 2014 به تظاهراتی که در اعتراض به صدور حکم اعدام برای مخالفان حکومت بر پا شده بود حمله کردند.

بر پایه تحقیقات سازمان حقوق بشری "آمریکایی‌ها برای دمکراسی و حقوق بشر در بحرین"، در جریان یورش نیروهای امنیتی 5 نفر از ساکنان عوامیه کشته شدند.

وزارت اقتصاد آلمان که مسئولیت صدور مجوز برای صادرات تسلیحات را بر عهده دارد در پاسخ به درخواست یان فان آکن، نماینده حزب چپ در پارلمان آلمان برای توضیخ این مسئله گفت مطابق قانون‌های "کنترل سلاح‌های جنگی" و "تجارت خارجی" صادرات نارنجک‌های کورکننده "نیازمند دریافت مجوز" نیست.

نارنجک‌هایی از این دست را یک کارخانه که زیرمجموعه کارخانه‌راین‌متال به حساب می‌آید در اتریش تولید می‌کند.

راین‌متال وعده داده که برای روشن شدن کامل قضیه با سازمان یادشده حقوق بشری آمریکایی تماس برقرار کرده است.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها