امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154639
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 239
 به گزارش «پیروان مــوعــود»، زندانیان سیاسی در زندان مرکز 'جو' بحرین اعدام آیت الله نمر باقر النمر را یک جنایت توصیف کردند. آنها در پیام ...

 به گزارش «پیروان مــوعــود»، زندانیان سیاسی در زندان مرکز 'جو' بحرین اعدام آیت الله نمر باقر النمر را یک جنایت توصیف کردند.

 آنها در پیام تسلیت خود به خانواده های شهدای القطیف عربستان و در راس آنها شهید آیت الله نمر این مطلب را ابراز داشتند.
زندانیان سیاسی در پیام خود به ساکنان منطقه شرقی عربستان و بحرین و تمام جهان اسلام شهادت شیخ نمر را تسلیت گفته و تاکید کردند : حکم اعدام صادر شده در مورد شیخ نمر و فعالان سیاسی با تمامی مقررات و معاهده های بین المللی در تضاد است.

آنها در این پیام خود از آل سعود به عنوان یک رژیم جنایتکار که در صدد فساد و تباهی در زمین است، نام بردند.
زندانیان سیاسی زندان مرکزی جو موضع شیخ نمر در اعلام حمایت و همبستگی با حرکت مردم در بحرین را ستودند.

شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته عربستانی روز شنبه 12 دی ماه اعدام شد.
شیخ نمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان است که در 23 مهر 1393 به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شده بود.

دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تائید کردند که این مساله مورد اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت.
آیت الله شیخ نمر باقر النمر شخصیت برجسته دینی و سیاسی عربستان در افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و مذهبی شیعیان این کشور نقش زیادی داشت.

وی به فعالیت های مسالمت آمیز شجاعانه سیاسی همراه با منطق و ایمان و دفاع از مظلومان و محرومان شهرت یافته بود و بهای مخالفت علنی و انتقاد از حکمرانی حکمرانان سعودی را پرداخت.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها