امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154703
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۲۱
تعداد بازدید: 242
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای مرکزی مسلمانان آلمان اعلام کرد، پس از آزار و اذیت زنان در شهر کلن، موج اسلام ستیزی و خارجی ستیزی در این کشور به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای مرکزی مسلمانان آلمان اعلام کرد، پس از آزار و اذیت زنان در شهر کلن، موج اسلام ستیزی و خارجی ستیزی در این کشور به طور فزاینده ای افزایش یافته است.

 «آیمان ماتزیک» رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان به روزنامه «کلنر اشتات آنزایگر» گفت: ما شاهد موج جدیدی از تنفر در قبال مسلمانان در جامعه آلمان هستیم. از اول سال جاری میلادی شمار تهدیدها و اظهارنظرهای تنفرآمیز علیه شورای مرکزی مسلمانان به قدری افزایش یافته است که ما پنجشنبه گذشته مجبور به قطع سیستم تلفنی این مرکز شدیم.

وی با اشاره به اینکه نوعی تشویش اذهان عمومی در تارنماهای آلمانی تشدید شده است، گفت: اراذل و اوباش نئونازی در سایت های اجتماعی به صراحت در مورد پیش داوری های خود صحبت می کنند و بالاخره این فرصت را پیدا کرده اند تا نفرت خود را علیه مسلمانان، خارجیان و دیگر اندیشه ها و اشخاصی که قیافه شان با آنها فرق می کند، به طور آزادانه ابراز کنند.
ماتزیک با تاکید بر اینکه در اسلام آزار و اذیب یک زن گناهی بزرگ محسوب می شود، افزود: خیلی وقت است دیدگاه های ضداسلامی و نژادپرستانه در آلمان افزایش یافته اما وقایع کلن این اسلام ستیزی را تشدید کرده است و در حال حاضر مسلمانان در معرض سوءظن عمومی قرار گرفته اند.
بر اساس گزارش رسانه های آلمان، در سال گذشته میلادی موج حملات علیه مساجد مسلمانان در این کشور افزایش یافته است.

«هایکو ماس» وزیر دادگستری آلمان گفت، جرایم صورت گرفته در شب سال نو میلادی در شهر کلن، از پیش برنامه ریزی و سازماندهی شده بود.
ماس با تاکید بر ضرورت روشن شدن فوری چگونگی وقوع جرایم مذکور، در مورد نسبت دادن آن به همه آوارگان و پناهجویانی که وارد آلمان می شوند، هشدار داد.

پلیس آلمان اعلام کرده است آمار جرایم مربوط به جشن های شب سال نو در شهر کلن آلمان از 500 مورد گذشته و 40 درصد این جرایم به تعرض جنسی مربوط است.
پلیس آلمان روز شنبه تعداد شکایت های مربوط به این جرایم را 379 مورد اعلام کرده بود.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها