امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154712
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۰۹
تعداد بازدید: 262
 مراسم جشم میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در طول سال در سراسر کشور اندونزی و سیره خوانی پیامبر(صلی الله علیه و آله) در شبهای جمعه و تولد ...

 مراسم جشم میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در طول سال در سراسر کشور اندونزی و سیره خوانی پیامبر(صلی الله علیه و آله) در شبهای جمعه و تولد هر نوزاد به یاد آن بزرگوار برگزار می گردد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» بر اساس رسمی دیرینه در شرق آسیا، مراسم جشم میلاد پیامبر(صلی الله علیه و آله) اکرم در طول سال در سراسر کشور اندونزی و سیره خوانی پیامبر در شبهای جمعه و تولد هر نوزاد به یاد آن بزرگوار برگزار می گردد که برخی از این آئین ها با آداب و گستردگی خاص و دعوت از شخصیت ها و افراد برگزار می شود.

در همین راستا مراسم جشن از سوی مؤسسه آموزشی نعمت الجواهر به ریاست آقای سید حسن العطاس در منطقه چیتایام اندونزی برگزار شد و مقامات محلی و منطقه ای و صد ها تن از مسلمانان در آن شرکت کردند. در این مراسم آقای صحبتی مسئول بخش فرهنگی سفارت ایران در جاکارتا نیز حضور داشت.

عربستان، عامل تفرقه در امت اسلامی است

این مراسم با قرائت قرآن مجید آغاز و در ادامه سید حسن العطاس به عنوان میزبان و برگزار کننده ضمن خوش آمد به نماینده سفارت ایران گفت: متأسفانه در بین امت اسلامی تفرقه به وجود آمده و اگر این همبستگی در بین امت اسلام ایجاد شده بود و اگر در بین این کشور ها اسلامی وحدت وجود داشت فلسطین دچار این همه مصیبت نبودند. امروزه عربستان سعودی تنها کشور جعلی است که توسط انگلیس و اسرائیل به وجود آمده است که با عقاید وهابی خود، داعش را در منطقه بوجود آورده و تفرقه اندازی و برادر کشی در بین امت اسلامی و مسلمانان را به جان همدیگر انداخته است و تفرقه میان اهل سنت و شیعه و تحریک آنها علیه همدیگر از اقدامات دشمنان اسلام و مسلمانان می باشند.

وی ادامه داد: امام خمینی (رحمه الله علیه) و جمهوری اسلامی ایران را دوست دارم چرا که قدرت و اقتدار اسلام و مسلمین را برگردانده و انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (رحمه الله علیه) حرکت و نهضتی را در بین اسلامی در جهان اسلام بوجود آورده است.

مراسم جشن میلاد، نقطه عطفی برای تقویت برادری اسلامی است

در ادامه مراسم، فرستاده فرماندار بوگور پیام فرماندار را قرائت کرد و سخنان فرماندار با این جمله شروع شد که برگزاری جشن تولد پیامبر (صلی الله علیه و آله) و فاطمه زهرا (سلام الله علیها)  می تواند می تواند نقطه عطفی برای تقویت برادری و همبستگی امت اسلامی باشد. پیامبر اسلامی (صلی الله علیه و آله) به پیامبر رحمت و رأفت شناخته شده است. لذا بر هر مسلمان فرض است از آن حضرت (صلی الله علیه و آله) پیروی کرده و مشکلات فردی و اجتماعی خود را با تأسی از فرمان ایشان حل و فصل نماییم.

سخنان رئیس انجمن اهل بیت (علیهم السلام) اندونزی

و سپس آقای استاد حسن العیدروس رئیس انجمن اهل بیت (علیهم السلام) اندونزی (ABI)، در سخنان خود اظهار داشت، به حمدالله گسترش اسلام در جهان که اکنون تعداد پیروان آن به بیش از 1,5 میلیارد رسیده است. این گسترش به دلیل اخلاق این پیامبر رحمت بوده و است. هر جایی که مسلمانان وجود دارند، جشن تولد پیامبر (صلی الله علیه و آله) را در قالب های گوناگون و در زمان های مختلف برگزار کرده و می کنند. و این نشانه دلبستگی مسلمانان به حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) است.

سخنران پایانی آقای فاموری بود که سخنان خود را حول دو محور شروع کرد. در ابتدا نهادینه شدن سنت جشن میلاد نبی مکرم (صلی الله علیه و آله) در بین امت اسلامی و نامگذاری هفته وحدت به مناسبت جشن میلاد نبی رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) به روایت برادران اهل سنت و تشیع توسط حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) رهبر جمهوری اسلامی ایران و سپس ضرورت وحدت در بین امت اسلامی که از ضروریات جهان اسلام است سخن گفت.

وی در ادامه گفت آنچه که باعث نابودی مسلمین می شود و آنها را به عقبگرد می برد تفرقه و نفاق بین امت اسلامی است، چرا که دشمنان اسلام با ترفند اسلام هراسی در بین ملت های جهان و برای جلوگیری از گسترش اسلام و جنگ و برادر کشی که امروزه در بعضی از کشور های اسلامی به راه انداخته اند، می خواهند وحدت اسلامی را از بین ببرند که انشاء الله باید با هوشیاری امت اسلامی و حمایت علماء و رهبران معزز دینی نگذاریم آنها به مقاصد شوم و پلید خود برسند و ما مسلمین اگر بخواهیم در جهان پیشتاز و پیشرو باشیم راهی جز اتحاد مسلمین نداریم.

گفتنی است که برخی از حاضران از راه دور مانند شهر چیربون که بعد مسافتی زیاد با اتوبوس ها برای شرکت در این مراسم آمده بودند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها