امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154718
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۰۹
تعداد بازدید: 327
به گزارش «پیروان مــوعــود»، خانم «بئاتریس مابیلون بونفیل» جامعه شناس و آقای «فرانسوا دورپیر» تاریخ دان در کتاب خود، به جبهه‌گیری هدف‌دار کتاب‌های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، خانم «بئاتریس مابیلون بونفیل» جامعه شناس و آقای «فرانسوا دورپیر» تاریخ دان در کتاب خود، به جبهه‌گیری هدف‌دار کتاب‌های مدارس فرانسه علیه اسلام اعتراف کردند.

آن‌ها پس از تحقیق و بررسی تصاویر مربوط به اسلام در 15 کتاب مربوط به دروس تاریخی کلاس‌های اول، دوم و دبیرستان به این نتیجه رسیدند که در کشور فرانسه در کتاب‌های درسی مدارس، اغلب نام اسلام را با تروریسم و بیگانگی همراه کرده‌اند.

براساس تحقیقات انجام شده توسط این دو محقق، واژه اسلام در کتب درسی اغلب با کلماتی چون تروریست، اسلام‌گرایی، تروریسم، 11 سپتامبر، بن لادن و القاعده همراه شده است.

آن‌ها همچنین اشاره کردند که اسلام به عنوان یک مذهب خارجی در فرانسه تبلیغ شده‌است و خواستار جدی گرفتن خطر این جبهه‌گیری‌های هدف‌مند علیه اسلام شدند.

دورپیر، یکی از نویسندگان این کتاب گفته است: چنین ارائه‌هایی از اسلام می‌تواند به آتش اسلام هراسی هیزم ریخته و تصویر غلطی از این مذهب ارائه دهد، این در حالی ست که جامعه کنونی فرانسه به اندازه کافی در اسلام‌هراسی غرق شده است.

در این کتاب که «فاطیما کمتر از ماریانا» نام دارد، همچنین به پیش داوری‌های غلط از دانش‌آموزان مسلمان در مدارس فرانسه اشاره شده و پس از سال‌ها تحقیق و بررسی نویسندگان کتاب، پرده از گرایش مسئولین مدارس به تنبیه بیشتر دانش آموزان مسلمان برداشته‌اند و کتاب بیان می‌کند که به خاطر همین پیش‌داوری‌های دینی است که دانش آموزان مسلمان، بیشتر از سایرین مورد بدرفتاری و تنبیه قرار می‌گیرند.


 انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها