امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154723
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 243
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شعبان عبدالرحیم معروف به «شعبولا»، پرطرفدارترین خواننده ترانه‌های محلی مصر است که اخیرا به اتهام «به سخره گرفتن قرآن» و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شعبان عبدالرحیم معروف به «شعبولا»، پرطرفدارترین خواننده ترانه‌های محلی مصر است که اخیرا به اتهام «به سخره گرفتن قرآن» و «توهین به آموزه‌های اسلامی» راهی دادسرای قاهره شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

اخیرا کلیپی تصویری از شعبولا در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده که وی با حالتی تمسخرآمیز و با عمامه ویژه روحانیون الازهر همزمان در حال قرائت قرآن و مزاح با خالد طبلاوی، قاری مشهور مصری است.

وی در این کلیپ تصویری کوتاه با حالت خنده به قرائت سوره «اخلاص(توحید)» مشغول است و در پایان با عبارت مشهور «بس خلاص» که ترانه‌های خود را معمولا با آن به پایان می‌رساند، قرائت سوره «اخلاص» را به اتمام می‌رساند.

شعبان عبدالرحیم در جلسه دادگاه گفت: «فیلمی که از من در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده، بدون اطلاع از من گرفته شده است و در حالی که حواسم به دوربین فیلمبرداری نبود، از من تصویربرداری شده است».

این خواننده مصری در عین حال برای عذرخواهی از مرکز اسلامی الازهر اعلام آمادگی کرد.

دادسرای قاهره، شعبولا را با قید ضمانت مالی به ارزش 10 هزار جنیه(لیره) مصر آزاد کرد، اما وی همچنان متهم به تمسخر ادیان و توهین به الازهر است و محاکمه وی ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها