امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154724
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 209
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عکاظ از روزنامه های رسمی عربستان، در راستای شیعه هراسی، مدعی شد که 6 شبکه دینی ماهواره‌ای ایرانی که برای کشورهای عربی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عکاظ از روزنامه های رسمی عربستان، در راستای شیعه هراسی، مدعی شد که 6 شبکه دینی ماهواره‌ای ایرانی که برای کشورهای عربی برنامه پخش می‌کنند، از قلب تل آویو پخش و توسط یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارتباطات اسرائیلی حمایت می‌شوند.
 
عکاظ در ادامه ادعاهای خود نوشت: این شبکه‌ها عبارتند از آل البیت، فدک، الحسین، الانوار، العالمیه و الغدیر که همگی برنامه‌های خود را از ماهواره آموس و از طریق شرکت «آر.آر.سَت» پخش می‌کنند.
 
توسل رسانه‌های سعودی به دروغ‌های شاخدار علیه ایران، کار را به جایی رسانده است که از خوانندگان خود انتظار دارند، بدون هرگونه تحقیق، دروغ پردازی‌های آنان را باور کنند. این در حالی است که همه این شبکه‌ها صفحه اینترنتی دارند و آدرس ماهواره‌ای خود را بر سایت‌های خود درج کرده و هیچ یک از این شبکه‌ها از ماهواره آموس برای پخش برنامه‌های خود استفاده نمی‌کنند و اساساً هیچ یک از این شبکه‌ها نه ایرانی هستند نه فارسی زبان.
 
تلاش این روزنامه سعودی برای خدشه دار کردن چهره شبکه‌های شیعی با انتسابِ دروغینِ آن ها به رژیم صهیونیستی در حالی صورت می‌گیرد که انور عشقی، ژنرال بازنشسته سعودی و از مقامات بانفوذ این کشور، تلاش گسترده‌ای را برای برقراری روابط آشکار میان عربستان و رژیم صهیونیستی را در دستور کار قرار داده و در رسانه‌ها، از بنیامین نتانیاهو ـ قاتل کودکان غزه ـ به عنوان مردی قدرتمند و باهوش یاد و اعلام کرده است که اگر رژیم صهیونیستی طرح سازش عربستان را بپذیرد، عربستان فوراً در تل آویو سفارت باز خواهد کرد.
 
این روزنامه سعودی در ادامه ادعاهای عجیب خود، مدعی شد که این 6 شبکه شیعی، در جهت خدشه دار کردن مذهب اهل تسنن، قرآنی متفاوت را تبلیغ می‌کنند که در میان مردم رواج دارد و با قرآن متداول میان سایر کشورهای جهان اسلام، تفاوت دارد.  
 
این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که اکثر قرآن‌های رایج در ایران، به خط عثمان طاها، شهروند عربستانی است و حتی در خط و قواعد تجوید هم تفاوتی با دیگر قرآن‌های جهان ندارد.
 
پیش از این، رژیم صهیونیستی سعی داشت با رواج پروژه ایران هراسی، به مقابله با پیشرفت‌های ایران بپردازد، اما در پی پیروزی دیپلماسی ایرانی در دفاع از برنامه هسته‌ای خود، این پروژه شکست خورد.
 
به نظر می‌رسد که عربستان سعودی، با در پیش گرفتن پروژه‌ای دست دوم، قصد دارد با شمشیر چوبین شیعه هراسی، کاری، کارستان کند؛ غافل از این که ایرانی‌ها سال‌ها پیش زمزمه کرده‌اند:
 
ترسم نرسی به کعبه، ای اعرابی
کاین ره که تو می‌روی به ترکستان است


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار