امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15474
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۶
تعداد بازدید: 108
هادی ابوی طرقبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به موضوع افزایش حق مسکن و خواروبار کارگری اظهار داشت: امروز قرار شد ...

هادی ابوی طرقبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به موضوع افزایش حق مسکن و خواروبار کارگری اظهار داشت: امروز قرار شد این موضوع به صورت جدی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری شود تا جلسه رسیدگی به آن برگزار و بحث تعیین تکلیف شود.
سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه عدم برگزاری جلسات به دلیل نبودن نمایندگان کارفرمایی بوده است، گفت: امیدواریم که در هفته جاری جلسه شورای عالی کار با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شود.
این فعال کارگری تاکید کرد: قشر کارگر بر پیشنهادات خود مصّر است و از موضع خود کوتاه نخواهد آمد و رئیس جمهور و وزارتخانه نیز قول مساعد در این راستا داده‌اند اما معلوم نیست به چه دلیلی در این باره تعلل صورت می‌گیرد.
به گفته ابوی، اکنون سه ماه از سال می‌گذرد و قشر کارگر منتظر است تا  شورای عالی کار در این باره تصمیمی بگیرد و پیگیری‌هایی نیز در این باره انجام شده است.
وی بیان داشت: با نماینده کارفرمایان توافق شده که در صورت برگزاری جلسه افزایش حق مسکن و خواروبار، موضوع بررسی و جمع بندی صورت بگیرد.
سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با تاکید بر اینکه افزایش حق مسکن و خواروبار باید منطقی باشد، تصریح کرد: از دیدگاه کارگران افزایش 100 درصدی حق مسکن قابل قبول نیست و در نظر گرفتن افزایش 10 هزار تومانی نیاز به برگزاری جلسه ندارد و دولت به تنهایی این موضوع را مصوب می‌کرد.
این فعال کارگری گفت: حق مسکن باید حداقل نیمی از هزینه‌های اجاره واحد مسکونی در یک شهر متوسط را تامین کند و باید دولت با کمک کارفرمایان این موضوع را در نظر بگیرد.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار