امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154741
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 326
به گزارش پیروان مــوعــود، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، بر اساس یک نظرسنجی جدید مردم انگلیس، روسیه، چین و ترکیه را به نسبت عربستان همپیمانان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، بر اساس یک نظرسنجی جدید مردم انگلیس، روسیه، چین و ترکیه را به نسبت عربستان همپیمانان نزدیکتری برای کشورشان می دانند و دیدگاه مساعدی درباره عربستان ندارند.

با وجود آن که سیاستمداران انگلیسی و دیپلمات‌های این کشور معمولا در قبال سوءاستفاده‌های حقوق بشری عربستان از جمله مساله اعدام‌های دسته‌جمعی اخیر این کشور شامل شیخ نمر سکوت اختیار می کنند اما مردم انگلیس کمتر از سیاستمدارانشان برای ائتلاف با عربستان تمایل دارند و 37 درصد از انگلیسی‌ها می‌گویند که عربستان یک کشور "غیردوست" است.

نظرسنجی مذکور که از جانب شرکت YouGov انجام شده از پاسخگویان انگلیسی تقاضا کرده 10 کشور را به لحاظ سابقه حقوق بشری‌شان رده بندی کرده و بگویند که آیا انگلیس باید همپیمان و یا دشمن آنها باشد.

در این نظرسنجی فرانسه و آلمان به لحاظ همپیمانی با انگلیس و برخورداری از سوابق حقوق بشری خوب در رده های بالا قرار گرفتند اما نکته قابل توجه این بود که عربستان در زمره کشورهایی که بدترین عملکرد را داشته اند قرار گرفت.

آمریکا به عنوان نزدیکترین همپیمان انگلیس انتخاب شد و 87 درصد از پاسخگویان اظهار کردند که انگلیس باید روابط دوستانه با آمریکا داشته باشد. فرانسه و آلمان در رده های دوم و سوم با رای 83 و 82 درصدی قرار داشتند.

آمریکا در حوزه حقوق بشر عملکرد بدتری داشت و 23 درصد از پاسخگویان گفتند این کشور باید تلاش بیشتری برای ارتقاء سوابق حقوق بشری خود انجام بدهد در حالی که در مقام مقایسه 10 درصد از آلمان انتقاد کرده و تنها 5 درصد فرانسه را محکوم کردند.

 

منبع: ایسنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها