امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154763
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۵۶
تعداد بازدید: 298
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  لحظاتی قبل انفجار در مرکز مبارزه با فلج اطفال در منطقه سیتلایت تاون واقع در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان تحت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  لحظاتی قبل انفجار در مرکز مبارزه با فلج اطفال در منطقه سیتلایت تاون واقع در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان تحت کنترل پاکستان 3 کشته بر جای گذاشت که یکی از قربانیان یک نیروی حفاظتی است.

نیروهای امدادی برای کمک به آسیب‌دیدگان این حادثه وارد عمل شده‌اند و زخمی‌ها در حال انتقال یافتن به بیمارستان مرکزی شهر کویته هستند.

پزشکان حال بیشتر زخمی ها‌ی این حادثه را وخیم گزارش کردند و افزودند تعداد قربانیان انفجار امروز در کویته افزایش خواهد یافت.

نیروهای ارتش با محاصره منطقه سعی دارند علت این حادثه را مشخص و با جمع‌آوری مدارک عاملان این جنایت را دستگیر کنند.

طرح خوراندن قطره فلج اطفال به کودکان مهاجرین افغانستانی از چندی پیش در بلوچستان آغاز و قرار شد 55 هزار کودک در برابر بیماری فلج اطفال واکسینه شوند.

پاکستان جزو 3 کشوری است که از مردم آن از بیماری فلج اطفال رنج می‌برند و تا کنون موفق به ریشه کن کردن این بیماری نشده است.

پیش از این نیز تحریک طالبان پاکستان، اعلام کرده بود که با ادامه این برنامه در پاکستان مخالف است و با روند اجرای برنامه ریشه‌کن کردن فلج اطفال در پاکستان مبارزه می‌کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که پس از افشای نقشه شکیل آفریدی برای جمع آوری نمونه‌های خون مردم پاکستان جهت کشف محل اختفای اسامه بن لادن رهبر القاعده، مردم پاکستان، احزاب سیاسی و مذهبی و گروه‌های شبه‌نظامی در این کشور نسبت به اجرای برنامه‌های مشابه از جمله همین برنامه ریشه‌کن کردن فلج اطفال بدبین بوده و این برنامه‌ها را در راستای اهداف جاسوسی آمریکا و غرب در منطقه می‌دانند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها