امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154768
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 319
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به دنبال بازداشت خواهر وبلاگ نویس مشهور عربستان، عفو بین‌ا‌لملل این اقدام ریاض را محکوم کرد.عفو بین‌الملل در پایگاه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به دنبال بازداشت خواهر وبلاگ نویس مشهور عربستان، عفو بین‌ا‌لملل این اقدام ریاض را محکوم کرد.

عفو بین‌الملل در پایگاه اینترنتی خود نوشت که عربستان صبح روز سه شنبه سمر بدوی، خواهر رائف بدوی، وبلاگ نویس مشهور عربستانی را در جده به همراه دختر دو ساله‌اش به مرکز پلیس احضار و پس از بازجویی به مدت چهار ساعت وی را به زندان الظهران منتقل کرد.

انصاف حیدر، همسر رائف بدوی گفت که سمر به اتهام راه اندازی مجدد صفحه رائف در توییتر بازداشت شد.

عفو بین‌الملل این اقدام عربستان را محکوم و اعلام کرد که این اقدام نقض مجدد و خطرناک حقوق بشر در این کشور است.

انصاف که به همراه سه فرزندش در کبک زندگی می‌کند در حساب توییتر خود نوشت که سمر بدوی به همان زندانی منتقل شده که رائف بدوی و ولید عبدالخیر در آنجا زندانی هستند.

این در حالی است که روزنامه نبأ عربستان نوشته است که سمر بدوی به اتهام اداره صفحه شوهرش ولید عبدالخیر در توییتر بازداشت شده است. عبدالخیر در سال 2014 به 15 سال حبس به اتهام عدول از اوامر پادشاه محکوم شده است.

فیلیپ لوثر، مسئول امور خاورمیانه در عفو بین‌الملل تاکید کرد که بازداشت سمر به منزله پسروی جدید و خطرناک در زمینه حقوق بشر در عربستان است و نشان می‌دهد که مقامات عربستان به دنبال جنگ بی‌امان علیه مردم برای ترساندن آنها و تنگ کردن عرصه بر مدافعان حقوق بشر و واداشتن آنها به سکوت هستند.

به گزارش این سازمان، سمر بدوی امروز (چهارشنبه) مقابل دادگاه حاضر می‌شود و از دسامبر 2014 بر اساس حکم وزارت کشور ممنوع الخروج است.

رائف بدوی که یک فعال عربستانی در زمینه حقوق بشر بوده است پیشتر به 15 سال حبس و 1000 ضربه شلاق محکوم شده بود.

وی به اتهام "اهانت به اسلام" در زندان به سر می‌برد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار