امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154850
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۲۸
تعداد بازدید: 443
به گزاش پیروان مــوعــود، سیدجلال ملکی در این باره گفت: در ساعت 7:28 صبح امروز جمعه یک مورد حادثه ریزش آوار به سامانه 125 اطلاع داده شد که با توجه به ...

به گزاش پیروان مــوعــود، سیدجلال ملکی در این باره گفت: در ساعت 7:28 صبح امروز جمعه یک مورد حادثه ریزش آوار به سامانه 125 اطلاع داده شد که با توجه به نوع گزارش دریافتی مبنی بر اینکه حادثه در عبادتگاه کلیمیان رخ داده ستاد فرماندهی بلافاصله عوامل دو ایستگاه 73 و 53 را به محل حادثه واقع در خیابان بهار شیراز اعزام کردند.

ملکی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان دو طبقه که تحت نظر انجمن کلیمیان اداره می‌شد، رخ داده و در طبقه دوم آن حدود 200 متر مربع سقف تخریب شده و ریزش کرده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در همین مورد 16 نفر از هموطنان کلیمی شامل 15 مرد و یک زن مشغول انجام عملیات عبادی در طبقه زیرین بودند، گفت: ریزش سقف کاملا مسیر خروج این افراد را مسدود کرده و به دو خودرو سواری پژو و پراید نیز خساراتی وارد کرده است.

ملکی ادامه داد: آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص مسیر خروج این افراد را باز کرده و همزمان با ایمن‌سازی محل 16 فرد محبوس شده را خارج کرده و به محل امن انتقال دادند.

وی با بیان اینکه این افراد دچار آسیب جدی نشده بودند، خاطرنشان کرد: محل برای انجام اقدامات بعدی به عوامل شهرداری تحویل داده شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره علت این حادثه نیز گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد ظاهرا چند روز گذشته عملیات تعمیر و مرمت در این ساختمان انجام شده و دلیل ریزش سقف نیز همین بوده است. از این رو هشدار ما به شهروندان این است که حتما اصول ایمنی را به هنگام تعمیر یا مرمت ساختمان‌های خود مورد توجه قرار داده و از نیروهای متخصص و کارشناس برای این امر استفاده می‌کند.

ملکی در پایان تصریح کرد: برای آتش‌نشانی آنچه که مهم است نجات جان شهروندان است و قومیت، دین، موقعیت اقتصادی و... تاثیری در اجرای مأموریت‌های ما ندارد.

 

جزییات ریزش آوار در عبادتگاه کلیمیان تهران

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها