امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154886
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 240
به گزارش پیروان مــوعــود، رییس سازمان حج و زیارت گفت: از میان ۴۶۱ زائر ایرانی جان‌باخته در فاجعه منا، حدود ۷۹ پیکر زائر ایرانی را عربستان بدون ...

به گزارش پیروان مــوعــود، رییس سازمان حج و زیارت گفت: از میان ۴۶۱ زائر ایرانی جان‌باخته در فاجعه منا، حدود ۷۹ پیکر زائر ایرانی را عربستان بدون هماهنگی ایران در مقبره‌الشهدای مکه دفن کرده بود که ۳۷ خانواده خواهان بازگشت پیکرهای زائرانشان بودند. طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با پروازی که آخرین دیپلمات‌های ایرانی در عربستان را به کشور بازمی‌گرداند، موفق شدیم ۱۰ جسد را به کشور منتقل کنیم که با توجه به انتقال ۱۱ پیکر این عزیزان که قبلا منتقل شده بودند، همچنان ۱۶ پیکر در عربستان باقی ماند.

«سعید اوحدی» افزود: عربستان به‌رغم مقاومت عقیدتی که با نبش قبر دارد، در ‌‌نهایت موافق با انتقال پیکر‌ها شد؛ اما برخی مسائل موجب شد ۱۶ پیکر زائران ایرانی در شرایطی در این کشور از پرواز جا بمانند که نگرانی‌هایی در این خصوص وجود داشت.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های سازمان حج و زیارت، سرانجام ساعت ۲۰:۳۰ روز چهارشنبه (۲۳ دی ماه) پیکر ۱۶ زائر ایرانی دیگر با هواپیمایی امارات به کشور منتقل شد و اکنون ایران هیچ پیکر دیگری به منظور انتقال در عربستان ندارد.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت، این اجساد به سردخانه کهریزک منتقل شده و عملیات انتقال آن‌ها استان‌های متبوعشان در حال انجام است.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها