امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154897
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۵۸
تعداد بازدید: 272
به گزارش پیروان مــوعــود، اخيراً كتابي با عنوان «آسيب‌شناسي انتشار اخبار بحران در كشور(با تمركز بر خبرگزاري‌ها)» نوشته ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اخيراً كتابي با عنوان «آسيب‌شناسي انتشار اخبار بحران در كشور(با تمركز بر خبرگزاري‌ها)» نوشته «سهيلا خلجي» از سوي پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده است. تا اينجاي كار، با اتفاق تازه‌اي مواجه نيستيم. اتفاق زماني شكل مي‌گيرد كه متوجه شويم اين كتاب در تعداد انگشت‌شمار، بي‌سابقه و بسيار عجيب ۲۰ نسخه چاپ شده است!

شهناز شفيع‌خاني، مسئول دفتر نشر پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ضمن تأييد اين موضوع، درباره علت آن، گفت: واقعيت اين است كه ما با مشكلات بودجه‌اي رو‌به‌رو هستيم و به خاطر همين مسائل، نه فقط اين كتاب بله اكثر كتاب‌هاي ما در شمارگاني در همين حدود منتشر مي‌شود. وي با بيان اينكه اگر ناشري علاقه‌مند باشد اعلام آمادگي كند كه كتاب‌هاي ما را به صورت چاپ مشترك منتشر كند، ما در چاپ دوم مي‌توانيم شمارگان كتاب‌هايمان را بالا ببريم، افزود: ما علاوه بر مشكلات بودجه‌اي، با تعداد زيادي كتاب كه در پژوهشگاه توليد شده‌اند، رو‌به‌رو هستيم و از آنجا كه قصد نداريم آنها را بايگاني كنيم و در انبارها نگه داريم، به ناچار در همين تعداد اندك منتشرشان مي‌كنيم.

مدير دفتر نشر پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با تأكيد بر اينكه همه اين كتاب‌ها، آثار پژوهشي است كه شايد ماه‌ها روي آنها كار شده و خروجي‌هاي بسيار مفيدي هم براي جامعه هدفش داشته است، گفت: ما خود را مؤظف مي‌دانيم كه اين آثار به دست مخاطبش برسد. شفيع‌خاني در پاسخ به اين سؤال كه در شرايطي كه تيراژ اين كتاب‌ها ۲۰ نسخه بيشتر نيست، شما چگونه مي‌خواهيد آن را به جامعه هدف وسيع كه عموماً پژوهشگران و دانشجويان هستند، برسانيد، گفت: چه بگويم، شوراي نشر پژوهشگاه اينگونه تصميم گرفته و ما هم بايد اجرا كنيم!

وي اضافه كرد: پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در سال‌جاري(۹۴) تقريباً ۸۰ عنوان كتاب چاپ كرده است. اگرچه اين پژوهشگاه از مراكز زيرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است، اما بودجه محدودي دارد و طبيعتاً انتشاراتش هم بودجه‌اي محدودتر. بيشتر بودجه پژوهشگاه صرف پژوهش مي‌شود. مدير دفتر نشر پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در پاسخ به اين سؤال كه با اين وجود فكر مي‌كنيد گشايشي در اين معضل ايجاد خواهد شد يا خير، گفت: بايد دعا كنيم.
 

منبع: روزنامه جوان

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها