امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154921
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 145
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عبدالشافی محمد عبداللطیف، عضو هئیت علمای ارشد الازهر در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «الحیاة» مدعی شد که شیعیان از عشق و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عبدالشافی محمد عبداللطیف، عضو هئیت علمای ارشد الازهر در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «الحیاة» مدعی شد که شیعیان از عشق و ارادت شهروندان مصری به اهل بیت(علیهم السلام) برای گسترش افکار و اندیشه‌های خود میان جوانان سوءاستفاده می‌کنند.

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد که هیچ مسلمانی تکفیر صحابه از سوی شیعیان را نمی‌پذیرد؛ زیرا توهین بزرگی به اسلام است و در همین راستا مرکز اسلامی الازهر اندیشه تقریب میان مذاهب را از سال‌ها پیش مطرح کرده است.

این عضو هیئت علمای الازهر در حالی این ادعا را مطرح کرده که مراجع عظام شیعی همواره بر عدم توهین به صحابه پیامبر(صلی الله علیه و آله) تأکید کرده‌ و اقدام برخی افراطی‌های منتسب به شیعیان در اهانت به صحابه را مغایر با اعتقادات و اندیشه شیعی دانسته‌اند.

عبدالشافی محمد عبداللطیف در ادامه اظهارات خود بیان کرد: نوگرایی و تجدید در خطابه‌های دینی یک ضرورت بسیار مهم برای مقابله با افکار و اندیشه‌های افراطی و گروه‌های تکفیری است.

وی در ادامه بیان کرد: بی‌شک تجدید و نوگرایی در خطابه‌های دینی مستلزم همکاری تمامی علمای مسلمان است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها