امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154922
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۲۰
تعداد بازدید: 140
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در بخشهایی از مطلب "محمد بلوط" در روزنامه لبنانی "السفیر" آمده است:مذاکرات به پایان رسید و قراردادها با شرکتهای اسلحه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در بخشهایی از مطلب "محمد بلوط" در روزنامه لبنانی "السفیر" آمده است:

مذاکرات به پایان رسید و قراردادها با شرکتهای اسلحه سازی امضا شد. پیش بینی می‌شود که این ماه قراردادها و توافقها نهایی شود و دومین محموله نظامی بهار آینده تحویل داده شود که طبق اعلام منابع فرانسوی شامل لباسهای نظامی و تجهیزات ارتباطی خواهد بود.

سؤالات بسیاری در خصوص این قرارداد به وجود آمده است. قراردادی که در نوع خود در تاریخ ارتش این کشور از آغاز استقلال بی سابقه است.

کمک کننده سعودی دست و پای طرف لبنانی را با شروط خود بست و تصمیم گیری‌های حاکمیتی در لبنان را به دست خود گرفت تا اهداف منطقه ای خود را پیش ببرد، در رأس آنها محاصره داخلی حزب الله و مجبور کردن آن به دست کشیدن از سوریه با هر هزینه ای است.

تنها گزینه‌ای که کمک کننده سعودی، لبنانی‌ها را در آن آزاد می‌گذارد، این است که می‌توانند فهرست فروشندگان را انتخاب کنند، فروشندگانی که قیمت های آنان در مقایسه قیمتهای مطرح شده در بازار اسلحه بالا است.

طرح این کمک به ارتش لبنان، از سؤالی آغاز شد که "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه سابق عربستان از "میشل سلیمان" رئیس جمهور سابق لبنان در سال 2013 پرسید. وی در اعتراض به حضور نیروهای مقاومت در سوریه، از سلیمان پرسید که چرا ارتش لبنان مانع عبور حزب الله از مرزهای لبنان نمی شود. در اینجا "سعد الحریری" موضوع کمبودهای ارتش لبنان را مطرح کرد و پس از آن، پادشاه دستور کمک 3 میلیارد دلاری به ارتش لبنان با سلاح های فرانسوی را صادر کرد تا ارتش لبنان در آینده بتواند در مقابل حزب الله بأیستد !


انتهای پیام/654
 

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها