امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154957
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 156
به گزارش «پیروان مــوعــود»، محمدمختار جمعه، وزیر اوقاف مصر، در این باره گفت: این وزارتخانه در تلاش است با جذب کودکان و نونهالان در مکتب‌خانه‌های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، محمدمختار جمعه، وزیر اوقاف مصر، در این باره گفت: این وزارتخانه در تلاش است با جذب کودکان و نونهالان در مکتب‌خانه‌های قرآن با ایدئولوژی افراط‌گرایی مبارزه و از آن‌ها در مقابل تندروی و افراط‌گرایی حمایت کند.

محمد مختار جمعه که در حاشیه مراسم افتتاح مسجد «الحجاب» در استان «اسوان» مصر سخن می‌گفت، تصریح کرد: وزارت اوقاف مصر، طرحی را با عنوان «مکتب‌خانه‌های قرآنی مدرن» با هدف حمایت از کودکان در برابر ایدئولوژی افراط‌گرایی آغاز کرده است.

وی افزود: طی دو ماه آینده از تمامی امامان مساجد و فارغ‌التحصیلان مؤسسات و مراکز قرآنی که مایل به تأسیس مکتب‌خانه‌های قرآنی برای آموزش حفظ قرآن، ارزش‌ها و اخلاق اسلامی و اصول قرائت قرآن به کودکان هستند، دعوت خواهد شد که در آزمون این وزارت‌خانه برای گرفتن مجوز تأسیس مکتب‌خانه‌ شرکت کنند.

محمد مختار در ادامه عنوان کرد: وزارت اوقاف مصر توانست با محدودکردن خطابه‌ها در منابر مساجد به متخصصان فارغ‌التحصیل الازهر و وزارت اوقاف، دست تندروها و افراط‌گرایان را از خانه‌های خدا کوتاه کند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار