امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155003
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 7587
اختصاصی/
با روشن شدن مسئله هسته ای آمریکا حالا میتواند برنامه ریزی بهتری برای شرارت های خود علیه ایران داشته باشند همانطور که وزیر دفاع آمریکا اشتون کارتر درباره برجام گفته بود:برجام گزینه نظامی آمریکا علیه ایران را تقویت می‌کند.

اختصاصی/

گروه سیاست و بین الملل پیروان مـــوعــود؛پس از تلاش های بسیار امروز برجام به مرحله عملیاتی و اجرایی رسید اما سوالاتی پیروامون این توافق به میان می آید؛آیا پس از برجام تهدید علیه ایران کاهش می یابد؟ آیا هدف آمریکا از این مذاکرات واقعا افزایش آرامش جامعه جهانی و منطقه بوده است یا به دنبال رسیدن به اهداف خصمانه خود جهت از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران بوده؟

برای پاسخ به این سوالات حتی اگر به تاریخ اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیریم با نگاه به سخنان و رفتار مقامات آمریکایی در طول مذاکرات میتوان فهمید آمریکا در این مذاکرات هم به ضربه زدن به جمهوری اسلامی و کم کردن اثر و قدرت ایران در منطقه بوده است است

در این سال ها دو مسئله و نقطه ابهام موجب ترس آمریکا و هم پیمانانش از ایران بوده است: اول:مسئله توان هسته ای جمهوری اسلامی دوم:توان نظامی ایران امروز با مذاکرات هسته ای یکی از نقطه های ابهام یعنی مجهز بودن ایران به سلاح هسته ای و یا توان ساخت سلاح هسته ای برای آنان روشن شد اما مسئله توان نظامی ایران با وجود تلاش های بسیار آنان در مذاکرات برای روشن کردن این مسئله هنوز در ابهام مانده است.

 

با روشن شدن مسئله هسته ای آمریکا حالا میتواند برنامه ریزی بهتری برای شرارت های خود علیه ایران داشته باشند همانطور که وزیر دفاع آمریکا اشتون کارتر درباره برجام گفته بود:برجام گزینه نظامی آمریکا علیه ایران را تقویت می‌کند.

واقعیت این است که هر گونه گزینه نظامی، در صورتی که دستور آن داده شود، تحت این توافق مؤثرتر خواهد بود. ایران یک برنامه هسته‌ای غیرنظامی کوچک‌تر و متمرکزی خواهد داشت و مفاد راستی‌آزامایی این توافق اطلاعات بیشتری به ما ارائه می‌دهد تا بر اساس آن نقشه بچینیم.

اما نقشه ای که چیده اند چیست و پس از برجام چه خطراتی ایران را تهدید میکند؟

توانایی ایران در خودکفایی موشک ها و پهپادها از جمله عوامل مهمی است که توانایی استراتژیک ایران را حفظ کرده و به اسرائیل و امریکا جرئت حمله نظامی نمیدهد.

 

نیروهای موشکی ایران طیف گسترده ای از اهداف استراتژیک ایران را حمایت می کند» و آمریکا برای جلوگیری از اهداف ایران در منطقه میخواهد از مراکز نظامی بازرسی کند.

 

آمریکا میخواهد با بازرسی از مناطق نظامی ایران به توانایی موشکی و دفاعی ایران پی برده و منافع استراتژیک ایران در مذاکرات هسته ای را به نفع خود مصادره کند.

 

نیروهای موشکی ایران طیف گسترده ای از اهداف استراتژیک ایران را حمایت می کند. نیروهای موشکی ایران نسبتا کوتاه بٌرد هستند و نیروهای زمینی را پوشش میدهند اما سیستم های تقویت کننده ای که در موشک های ایران بکار رفته است  توانایی پوشش نیروی هوایی این کشور را دارا بوده و حتی ممکن است توانایی حمله یا رسیدن به محدوده اهداف در اروپا و امریکا برسد.

 

 

این سخنان؛سخنان (آنتونی اچ کوردزمن )معاون وزیر سابق دفاع امریکاست،آمریکا پس از برجام تلاش میکند با نفوذ امنیتی خیال خود را از فعالیت های موشکی ایران نیز راحت کند.

در کنار این فعالیت ها آمریکا از محدودیت های تسلیحانی ایران به نفع متحدان خود و رقیبان ایران در خاورمیانه استفاده خواهد کرد.

مقام ارشد شورای امنیت ملی آمریکا: آمریکا از تحریم تسلیحاتی ایران به نفع متحدان خود در منطقه بهره‌برداری می‌کند

جان ولفستال مدیر بخش کنترل تسلیحات شورای امنیت ملی آمریکا :آمریکا از ممنوعیت پنج ساله خرید سلاح های متعارف از سوی ایران، استفاده خواهد کرد تا به متحدان خود در منطقه کمک کند تا برتری نظامی خود را ارتقا دهند.

 

وی در ادامه افزود: این یک دوره زمانی است که ما انتظار داریم به نفع ما مورد بهره برداری قرار گیرد.

برد تخمینی موشک های ایران

طی ماه های اخیر آمریکا به دنبال اطمینان دادن به متحدان خود در خاورمیانه است تا نگرانی های آنها در خصوص افزایش قدرت ایران در منطقه را کاهش دهد. این نگرانی ها پس از توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی ابعاد تازه ای گرفته است.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا فروش تسلیحات آمریکایی موجب ایجاد یک رقابت برای تسلیحات متعارف در خاورمیانه نخواهد شد، گفت: رقابت تسلیحاتی پیش از این نیز در خاورمیانه وجود داشته است. این چیزی است که ما در حال پیروزی در آن هستیم چرا که ایران به تسلیحات متعارف پیشرفته دسترسی ندارد.

آمریکا قصد دارد با تجهیز و تقویت بنیه نظامی کشور های هم پیمانش در منطقه خاورمیانه همچون اسراییل و عربستان از قدرت نظامی ایران در منطقه بکاهد و ایران را با کشور های عربی منطقه درگیر سازد که برای اثبات این استدال تنش های بسیار شدید بین جمهوری اسلامی و عربستان در ماه های اخیر اشاره کرد.

بنابراین اگر برجام از نظر اقتصادی برای کشور فایده ای داشته باشد از نظر امنیتی و سایر موارد نیز تهدید های بسیاری برای کشور خواهد داشت که پیرو سخنان مقام معظم رهبری امام خامنه ای باید مراقب این شیطنت ها و زمزمه ها نفوذ دشمن باشیم.

دشمنان نیز بدانند که آینده در دست مصلحان خواهد بود و ان شاءالله با ظهور حضرت حجت(عج) زوال استبکار جهانی و ظلم و ستم در جهان نزدیک خواهد بود

م.س

به امید ظهور مولا و سرومان که صدالبته نزدیک است

 

آخرین اخبار
پربازدید ها