امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155008
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 205
به گزارش«به گزارش شیعه نیوز»، «هارجیت ساجان» وزیر دفاع کانادا روز یکشنبه اعلام کرد که تمرکز مبارزه نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه تکفیری‌های داعش ...

به گزارش«به گزارش شیعه نیوز»، «هارجیت ساجان» وزیر دفاع کانادا روز یکشنبه اعلام کرد که تمرکز مبارزه نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه تکفیری‌های داعش باید از حملات هوایی به جنگ زمینی تغییر کند.وی در مصاحبه با رادیو «سی بی سی» کانادا تصریح کرد که حملات هوایی علیه داعش دیگر موثر نیست و بنابراین باید یک جنگ زمینی علیه این تکفیری‌ها آغاز شود.
ساجان ادامه داد: «وقتی جایگاه داعش مشخص و واضح باشد، شما می‌توانید آنها را هدف بگیرید اما در حال حاضر مبارزه به سویی رفته که شما می‌بایست بتوانید هدف خود را معین و پیدا کنید و سپس بتوانید در صحنه جنگ زمینی تأثیر گذار باشید.»
وی تصریح کرد که جنگ با داعش تنها از طریق مبارزه نیروهای زمینی محلی به پیروزی می‌رسد و گفت: «نیروهای زمینی عراق باید در صحنه باشند. اگر نیروهای زمینی نداشته باشید، شما نمی‌توانید در این جنگ پیروز شوید».
کانادا در حال حاضر 6 جنگنده «سی اف 18» در ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش دارد که دولت لیبرال اتاوا تصمیم گرفته است که این جنگنده‌ها را از ائتلاف خارج کند.
با اینحال وزیر دفاع کانادا می‌گوید که ترجیح می‌دهد مأموریت آموزشی کانادا در منطقه کردستان عراق را که شامل 69 مشاور نیروهای ویژه کانادا می‌شود که با پیشمرگه همکاری دارند و آنها را آموزش می‌دهند، گسترش دهند.
وی دراینباره گفت: «آموزش به نیروهای محلی درباره چگونگی آغاز و دفع حملات بسیار مهم است و مهم است که این آموزش‌ها در محیط نزدیک (به داعش) صورت گیرد. ما در حال حاضر ضرورت بسیار مهم مأموریت آموزشی را محقق کردیم و نیروهای محلی را قادر کردیم تا بتوانند خودشان عملیات انجام دهند».

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها