امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155017
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۲۶
تعداد بازدید: 170
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الشروق مصر نوشت که مسئولان عربستان سعودی تعدادی از رهبران بارز اخوان المسلمین را که از کشورهای حوزه خلیج فارس و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الشروق مصر نوشت که مسئولان عربستان سعودی تعدادی از رهبران بارز اخوان المسلمین را که از کشورهای حوزه خلیج فارس و یا اروپا وارد عربستان شده بودند، بازداشت کرده اند.

بر اساس این گزارش، مسئولان عربستان سعودی پس از بازداشت این رهبران به آنها اجازه ورود به خاک عربستان برای دیدار با خویشاوندان خود و یا به جا آوردن مناسک حج عمره را نداده و آنها را به کشورهایی که از آن آمده بودند، بازگرداندند.

به نوشته این روزنامه، جبهه «اداره عالی» اخوان المسلمین در مصر در بیانیه ای تحت عنوان «اخوان المسلمین و حوادث کنونی در خلیج فارس» از تهران و ریاض خواسته بود که خویشتنداری کنند که همین امر خشم مسئولان سعودی را برانگیخت.

الشروق همچنین به نقل از یک منبع نزدیک به اخوان المسلمین نوشت که سوء مدیریت اخوان المسلمین در شرایط فعلی باعث ایجاد تنش در روابط با عربستان به دنبال بیانیه «خویشتنداری» شده است؛ اخوان المسلمین در مصر گمان می کند که تغییراتی در روابط با عربستان حاصل می شود بدون آنکه به این موضوع توجه داشته باشد که ریاض در نهایت به منافع خود می اندیشد و اگرچه با اخوان المسلمین در مناطقی که به آنها نیاز دارد مانند یمن و سوریه همکاری می کند اما این به معنای بهبود روابط ریاض با اخوان المسلمین در مصر نیست.

به گفته وی اخوان المسلمین بایستی از صدور بیانیه خویشتنداری خودداری کرده و سکوت اختیار می کرد.
این روزنامه همچنین نوشت که یکی از رهبران بارز اخوان المسلمین در لندن گفته است که ریاض با عذرخواهی رسمی تعدادی از رهبران جماعت اخوان المسلمین در خارج به دنبال صدور بیانیه «خویشتنداری» مخالفت کرده و حتی به نامه های تعدادی از رهبران این جماعت پاسخ نداده است.

بر اساس این گزارش، محمود عزت از رهبران اخوان المسلمین در لندن در سایت این جماعت همه اعضای این گروه را به تظاهرات در سالروز انقلاب 25 ژانویه فراخوانده است اما یکی از رهبران این گروه گفت که برگزاری تظاهرات در سالروز انقلاب نسبت به سالهای دیگر ضعیف تر خواهد بود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار