امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155028
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 196
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای یمنی روزگذشته یک فروند موشک بالستیک نوع «توچکا» به سوی پادگان «البیرق» دراستان مارب شلیک کردند.یک منبع یمنی گفت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای یمنی روزگذشته یک فروند موشک بالستیک نوع «توچکا» به سوی پادگان «البیرق» دراستان مارب شلیک کردند.

یک منبع یمنی گفت : براثراین حمله تعداد زیادی ازمتجاوزان کشته شدند که دربین آنها، شماری ازنیروهای سعودی، اماراتی ومزدورانی ازشرکت «بلک واتر» هستند.

وی افزود : دراین حمله اتاق عملیات متجاوزان مستقر دراردوگاه ونیز چند هواپیمای جاسوسی و سامانه شناسایی واطلاعاتی انها منهدم شد.

این سومین باراست که ارتش وکمیته های مردمی باموشک توچکا مقرهای متجاوزان و مزدوران را در خاک یمن مورد حمله قرار می دهند.

نخستین این حملات درتاریخ چهارم سپتامبرسال گذشته بود که براثر آن، مقرمتجاوزان در منطقه صافر دراستان مارب هدف قرارگرفت و189 نفر ازجمله 67 اماراتی، 42 عربستانی، 16 بحرینی، 12 اردنی و 52 تن ازمزدوران وابسته به حزب الاصلاح وعناصر القاعده کشته شدند.

درجریان این حمله 25 دستگاه خودروی حامل موشک، سه دستگاه نفتکش، چهار خوروی امداد و دو فروند بالگرد آپاچی و چندین هواپیمایی شناسایی منهدم شد و بیش از صد دستگاه خودروی نظامی شامل تانک و زرهپوش نیز در آتش سوخت.

دردومین حمله نیروهای یمنی با موشک توچکا که 14 سپتامبر سال گذشته انجام شد، نیز مقر فرماندهی متجاوزان درباب المندب هدف قرار گرفت و در پی آن 157 نفر کشته شدند. از این تعداد 23 نفر سعودی، 9 نفر اماراتی، 12نفر مراکشی و 62 تن نیز از عناصر داعش و القاعده و شماری نیز از فرماندهان متجاوزان بودند.

در جریان این حمله دو سامانه موشکی پاتریوت وساختمان فرماندهی متجاوزان و 3 فروند بالگرد آپاچی و47 دستگاه خودروی نظامی وپنج دستگاه زرهپوش وابسته به شرکت بلک واتر نیز منهدم شد.

عربستان با ائتلاف 9 کشورعربی منطقه به جزعمان وبا همراهی آمریکا ازششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشوررا تأمین می کنند، جلوگیری کند.

براثراین حملات، تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور بمباران و منهدم شده است.

هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها