امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155032
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۷
تعداد بازدید: 158
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پلیس شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا کانادا اعلام کرد که از این پس زنان مسلمان می‌توانند با حجاب سر کار حاضر شوند. به گفته ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پلیس شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا کانادا اعلام کرد که از این پس زنان مسلمان می‌توانند با حجاب سر کار حاضر شوند. به گفته اداره پلیس شهر ادمونتون، با توجه به اینکه جامعه کانادا با افزایش رو به رشد جمعیت مسلمانان روبرو است، اداره پلیس قصد دارد با اجرای این قانون با تنوع جمعیتی جامعه همراه شود. به این ترتیب زنان مسلمان استخدامی در اداره پلیس اجازه دارند حجاب اسلامی خود را رعایت کنند.

به گفته روزنامه کانادایی نشنال پست، این روسری‌ها به رنگ سیاه طراحی شده و به گونه‌ای طراحی شده که زیر کلاه پلیس قابل پوشیدن باشد.

لیلا داوود، یکی از سخنگویان اداره پلیس گفت: این لباس در واحد آموزش‌های تاکتیکی نیروی پلیس مورد آزمایش قرار گرفته است و به گونه‌ای طراحی شده که در هنگام درگیری جلوی دید افسران پلیس را نگرفته و تنفس آن‌ها را در عملیات‌ها دچار مشکل نسازد.

لازم به ذکر است، شهر لندن اولین شهری بود که در سال 2001 به زنان پلیس محجبه اجازه پوشیدن حجاب را داد. در نروژ و سوئد نیز سیاست‌های مشابهی به اجرا درآمده است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها