امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155072
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 222
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "ابومحمد المقدسی" نظریه‌پرداز گروه‌های سلفی به اصطلاح جهادی از اجابت درخواست رسمی مقامات اردن برای صدور فتوا و بیانیه‌ ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "ابومحمد المقدسی" نظریه‌پرداز گروه‌های سلفی به اصطلاح جهادی از اجابت درخواست رسمی مقامات اردن برای صدور فتوا و بیانیه‌ در تایید اقدام اخیر حکومت سعودی در اعدام شیخ نمرباقرالنمر روحانی برجسته شیعی خودداری کرد.

روزنامه رای الیوم با بیان این خبر نوشت شیخ المقدسی از پاسخ مثبت به درخواست مقامات اردن برای صدور بیانیه و فتوا برای کمک به مقامات سعودی و تایید اقدام اخیرشان در اعدام نمرباقرالنمر معارض شیعی خودداری کرده است، این در حالی است که مقامات سعودی در گذشته شیخ المقدسی را تحت پیگرد قرار داده و وی را به آماده کردن تالیفاتی که از نظر آل سعود تروریستی است،‌متهم کرده اند.

مقامات اردنی از شیخ المقدسی خواسته‌اند به نام جریان جهادی سلفی، در قبال اعدام النمر و در تایید اقدام عربستان موضع‌گیری کند، اما وی نپذیرفته است.

المقدسی از شخصیت‌های اساسی در نظریه‌پردازی برای جریان‌های سلفی و به اصطلاح جهادی به شمار می‌رود  و گفته می‌شود مواضع آشکاری علیه گروهک تروریستی داعش دارد.

هنوز دلایلی که سبب شده است شیخ المقدسی موضع رسمی حکومت اردن و درخواست آن برای صدور فتوا در تایید اعدام شیخ نمر را رد کند، مشخص نشده است، اما برخی کارشناسان بر این باورند المقدسی تمایلی به اتخاذ هیچ موضعی در تایید حکومت سعودی را ندارد.

رژیم آل سعود  روز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیتهای شیعی‌ عربستان و در رأس آنها شیخ نمر باقر النمر به‌اتهام واهی اقدامات تروریستی خبر داد.

آل سعود سه مبارز شیعی دیگر به‌نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبدالکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.

شیخ نمر روحانی برجسته شیعه عربستانی به‌سبب حمایت از حقوق مشروع و پایمال شده شیعیان و  اعتراض مدنی به اقدامات و سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم آل سعود علیه مردم شرق عربستان و نابرابری در حقوق شهروندی، با حکم اعدام مقامات سعودی روبه‌رو شده بود که این رژیم 12 دی ماه، این روحانی مبارز را با شمشیر گردن زد و حتی از تحویل پیکر مطهر وی به خانواده‌اش به سبب تاثیرات خاک‌سپاری‌اش در شرق عربستان خودداری کرد،‌شیخ نمر چندی پیش از اعدام خود به طرفدارانش و محبان اهل بیت(علیهم السلام) در اقصی نقاط جهان مژده داد و خداوند را به‌خاطر سرنوشتی که برایش مقدر کرده است، شکرکرده بود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها