امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155091
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 249
به گزارش پیروان مــوعــود، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز دوشنبه 28 دی در صحن علنی مجلس در پاسخ به سؤال حلیمه عالی نماینده زابل، ...

به گزارش پیروان مــوعــود، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز دوشنبه 28 دی در صحن علنی مجلس در پاسخ به سؤال حلیمه عالی نماینده زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون درباره مدیریت ضعیف مدیران کل آموزش و پرورش گفت: خانم عالی خواهان تغییر رئیس آموزش و پرورش منطقه بنجار بود و اتفاقا آقای حسینی دیگر نماینده زابل خواهان ابقای او بود.

وی با اشاره به تلاش آموزش و پرورش استان جهت ایجاد تفاهم میان این دو واعزام هیأتی جهت بررسی موضوع اظهار داشت: گزارش هیأت 12 دی ماه تحویل شد که همراه با استعفای رئیس آموزش و پرورش بنجار گردید.

فانی با ابراز شگفتی از ملی اعلام شدن سؤال نماینده زابل آن را مربوط به یک منطقه کوچک خواند و گفت: ما در سراسر کشور 750 منطقه آموزش و پرورش و هزار مدیر کلان داریم و ممکن است هر نماینده با هر کدام از این مدیران مشکلی پیدا کند. بنابراین اداره این دستگاه عظیم با همه انتظارات دوستان مقدور نیست.

وزیر آموزش و پرورش درباره بخشی از سؤال نماینده سیستان در مورد انتصابات استانی به مدرک دکتری 17 درصد و مدرک ارشد 80 درصد از مدیران استانی اشاره کرد و گفت: سابقه ایثارگری مدیران کنونی آموزش و پرورش 4 برابر مدیران جانباز در دولت قبل است.

وی از سابقه مدیریتی 9 ساله مدیران فعلی آموزش و پرورش در مقایسه با سابقه 3 ساله مدیران در دولت قبل سخن گفت و اعتقاد و اطاعت از ولایت فقیه، اعتقاد به سیاست‌های جمهوری اسلامی، داشتن تخصص و استعلام از وزارت اطلاعات را از جمله ضوابط این وزارتخانه جهت انتصاب مدیران برشمرد و اظهار داشت: درباره استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و آذربایجان غربی که از شاخص‌های محرومیت برخورداراند شورایی برای رسیدگی به وضعیت محرومیت این مناطق ایجاد کرده‌ایم.

فانی از اختصاص 170 میلیارد تومان به آموزش و پرورش استان سیستان علاوه بر بودجه متعارف استانی خبر داد و با یادآوری افزایش نرخ باسوادی در این استان از 79 درصد در سال 92 به 92 درصد در سال جاری، افزایش نرخ پوشش پیش‌دبستانی، نرخ پوشش تحصیلی، نرخ پوشش متوسطه اول، متوسطه دوم و سوم متوسطه و نیز افزایش درصد قبولی کنکور، سرانه فضای آموزشی و مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در این استان گفت: بسیاری از مطالبی که امروز خانم عالی مطرح می‌کنند جزو متن سؤال ایشان نبوده است.

وی با تاکید بر شفافیت در انتصابات استانی وزارت آموزش و پرورش، درباره حضور تؤامان دانش‌آموزان سال اول و سال ششم در یک مدرسه خاطرنشان کرد: از سال 91 که نظام 6-3-3 اجرا شد از آنجا که کلاس‌ها بر اساس 5 پایه و مضرب 5 ساخته شده بود وزارت آموزش و پرورش مجبور شد نمازخانه‌ها و انبارها را تبدیل به کلاس درس کند.

فانی در پاسخ به بی‌توجهی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران گفت: من شخصا در منزل پدر شهید نوروزی حضور یافته و در آنجا نماز جماعت خواندیم. همچنین دو نفر از مدیران خود را در همان روز شهادت به منزل او اعزام کردیم.

وی از اهتمام وزارت آموزش و پرورش به سند تحول و مبنا بودن برنامه ششم توسعه سخن گفت و اظهار داشت: بخش عمده‌ای از اعتبارات آموزش و پرورش برای سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و در سال اخیر 80 درصد به اعتبارات این استان اضافه شده است.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها