امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155098
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۳۴
تعداد بازدید: 217
به گزارش «پیروان مــوعــود»، استاد محمد الطبلاوی، رییس اتحادیه قاریان مصر در واکنش به توهین شعبان عبدالرحیم، معروف به «شعبولا»، معروف‌ترین خواننده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، استاد محمد الطبلاوی، رییس اتحادیه قاریان مصر در واکنش به توهین شعبان عبدالرحیم، معروف به «شعبولا»، معروف‌ترین خواننده ترانه‌های محلی مصری به ساحت مقدس قرآن کریم تأکید کرد: وی فردی نادان و بی‌سواد، و فاقد هرگونه تصوری نسبت به شأن و جایگاه قرآن است و نباید چنین کاری انجام می‌داد.

وی تصریح کرد: مقصر را باید کسی دانست که وی را به انجام چنین اقدامی تشویق کرده است.

الطبلاوی که در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «العاشرة‌ مساء» (10 شب) شبکه مصری «دریم» سخن می‌گفت، در ادامه اظهار کرد: شعبان عبدالرحیم از ابتدا نباید درگیر چنین مسئله‌ای می‌شد، زیرا قرائت قرآن کریم اصولی دارد که باید رعایت شود.

رییس اتحادیه قاریان مصری با اشاره به حدیث نبوی «لیس منا من لم یتغن بالقرآن» بیان کرد: کسی که قرآن را بخواند و در قرائت آن هنرنمایی نیز کند، دو نوع اجر و ثواب نزد خداوند خواهد داشت.

وی افزود: این که شعبان عبدالرحیم قرآن می‌خواند کار ناپسندیده‌ای نیست، اما عدم پایبندی وی به آداب قرائت قرآن کاری زشت و ناپسند بود.

گفتنی است، شعبان عبدالرحیم معروف به «شعبولا»، پرطرفدارترین خواننده ترانه‌های محلی مصر است اخیرا به اتهام به سخره گرفتن قرآن و توهین به آموزه‌های اسلامی راهی دادسرای قاهره شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

اخیرا کلیپی تصویری از شعبولا در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده که وی با حالتی تمسخرآمیز و با عمامه ویژه روحانیون الازهر همزمان در حال قرائت قرآن و مزاح با خالد طبلاوی، قاری مشهور مصری است.

وی در این کلیپ تصویری کوتاه با خنده و مزاح به قرائت سوره «اخلاص(توحید)» مشغول است و در پایان با عبارت مشهور «بس خلاص» که ترانه‌های خود را معمولا با آن به پایان می‌رساند، قرائت سوره «اخلاص» را به اتمام می‌رساند.

شعبان عبدالرحیم در جلسه دادگاه گفت: «فیلمی که از من در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده، بدون اطلاع من گرفته شده و در حالی که حواسم به دوربین فیلمبرداری نبود، از من تصویربرداری شده بود».

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها