امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155101
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۳۴
تعداد بازدید: 168
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الحیاة عربستان به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه عربستان سعودی گفت که مقدماتی برای ورود حجاج و عمره گزاران ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الحیاة عربستان به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه عربستان سعودی گفت که مقدماتی برای ورود حجاج و عمره گزاران ایرانی در حال اتخاذ است که به زودی اعلام می شود.

عبدالله قاضی معاون رئیس کمیته ملی حج و عمره در اتاق صنعتی - تجاری شهر مکه نیز در این باره گفت: هیچ اخباری درباره منع و قطب بندی عمره گزاران از یک سری کشورهای جهان وجود ندارد.

وی افزود: حتی با وجود قطع رابطه عربستان با ایران هیچ مانعی برای استقبال از عمره گزاران این کشور وضع نشده و هر مسلمانی حق دارد که برای ادای شعائر حج وارد خاک عربستان شود.

قاضی درباره کاهش شمار زائران مکه مکرمه و مدینه منوره نیز گفت: شرایط سیاسی و اقتصادی کشورهای عربی و اسلامی بر میزان عمره گزاران تاثیر گذاشته و سطح آن به طور چشم گیری کاهش یافته است.

وی افزود: خطوط زمینی، هوایی عربستان تاکنون با وجود آغاز موسم عمره از 64روز پیش شاهد ورود زائرانی از سوریه، یمن، تونس و بنگلادش نبوده است و شمار عمره گزاران کشورهایی مانند اندونزی، ترکیه، عراق و ایران (ایران امسال عمره گذار نداشته است) به شکل چشم گیری معدل آن 10 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها