امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155133
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 154
به گزارش پیروان مــوعــود، پس از ردصلاحیت برخی از چهره‌های جریان اصلاحات که کارنامه قابل قبولی برای ورود به مجلس شورای اسلامی ندارد، این جریان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پس از ردصلاحیت برخی از چهره‌های جریان اصلاحات که کارنامه قابل قبولی برای ورود به مجلس شورای اسلامی ندارد، این جریان در حال ایجاد فشار و لابی‌گری برای تحمیل نظرات خود به شورای نگهبان است. از این رو از مجاری خاص و حساب شده وارد و به رئیس‌جمهور و رئیس قوه مقننه متوسل شده‌اند.

در این راستا رسانه‌های این جریان پروپاگاندای خبری را در جهت تخریب عملکرد شورای نگهبان شروع کرده‌اند تا با تاکتیک فشار افکارعمومی کار خود را توجیه کنند و از سوی دیگر چانه‌زنی در این زمینه را به وسیله رئیس‌جمهور انجام دهند.

این موضوع در کنفرانس خبری حسن روحانی در آغاز اجرای برجام نیز نمود یافت و یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات مطالبات سیاسی این جناح را در کنفرانس برجام مطرح کرد که رئیس‌جمهور نیز نسبت به رد صلاحیت‌ها موضع گرفت.

اینک همین روزنامه از قول اشرفي اصفهاني خبر می‌دهد که «آقاي روحاني بسيار محكم براي حل و فصل ماجراي رد صلاحيت‌ها ايستاده و تا آنجايي كه اطلاع دارم فهرستي از برخي اسامي را خدمت مقام معظم رهبري برده‌اند تا حكم حكومتي بگيرند و اين مساله را حل كنند، از همين رو نبايد خيلي نگران بود.»

اخبار دخالت دولت در کار انتخابات درحالی منتشر می‌شود که پیش از این استانداران که کار اجرایی انتخابات را برعهده دارند اسیر تاکتیک فتنه‌گران شده و پایشان را از گلیمشان درازتر کرده و کار شورای نگهبان را زیر سئوال بردند.

هجمه جریان اصلاحات به شورای نگهبان درحالی صورت می‌گیرد که به گفته آیت الله احمد جنتی، دبیر شورا، این دوره بیشترین میزان ثبت‌نام در انتخابات را شاهد بوده‌ایم که حتی افراد سابقه‌دار و قاچاقچی هم اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند. دبیر شورای نگهبان این موضوع را ابهام‌انگیز دانسته بود که امروزه با تحرکات‌ فتنه‌گران به خوبی ماهیت موضوع مشخص می‌شود.

بنابر نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان 4 هزار و ۷۲۰ داوطلب در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده‌اند؛ بنابراین برای هر کرسی مجلس تقریبا ۱۶ داوطلب با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

منبع: مشرق

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها