امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155166
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 178
به گزارش پیروان مــوعــود ، سامح شکری وزیر خارجه مصر در قاهره با محمد الدایری همتای لیبیایی خود اوضاع در لیبی و راههای مقابله با بحران امنیتی و سیاسی ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، سامح شکری وزیر خارجه مصر در قاهره با محمد الدایری همتای لیبیایی خود اوضاع در لیبی و راههای مقابله با بحران امنیتی و سیاسی این کشور و نیز تشکیل دولت وفاق ملی را مورد بحث و رایزنی قرار داد.

احمد ابوزید سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد: طرفین بر ضرورت حمایت از تلاش های تشکیل دولت وفاق ملی و اینکه گروه های لیبی مصالح شخصی را فراموش کنند و منافع جمع را در نظر بگیرند تاکید کردند.

الدایری وزیر خارجه لیبی نیز گفت: شواهد زیادی وجود دارد که داعش به دنبال رد پا و پایگاهی در لیبی به ویژه پس از ضرباتی که در سوریه و عراق متحمل شده است، می باشد.تونس رسما وجود بیش از 290 تروریست تونسی که اخیرا به لیبی و فرودگاه معتیقه رسیده اند را تایید کرده است.

وی افزود: داعش در عراق و سوریه با چالش روبرو است و این پس از دخالت نظامی روسیه تشدید شده است.نگرانی های از سوی کشورهای آفریقایی و عربی درباره گسترش داعش وجود دارد زیرا لیبی به مثابه حلقه اتصال میان بوکوحرام و گروههای القاعده در کشورهای مغرب عربی در ساحل آفریقا و داعش در سوریه وعراق از سوی دیگر است و این تاثیر منفی بر امنیت تونس، الجزایر، مصر، چاد، نیجر و کشورهای اروپایی دارد.

وزیر خارجه لیبی گفت: داعش طی روزهای گذشته به دنبال توسعه دایره نفوذ خود بوده است.لیبی از بحران سیاسی و اقتصادی و امنیتی رنج می برد.
 

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها