امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155168
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 190
به گزارش پیروان مــوعــود ، در حالی که آمارها نشان داد که تقاضای چین برای نفت احتمالا در سال 2015 بالاترین رکورد را به ثبت رسانده است، قیمت نفت امروز ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، در حالی که آمارها نشان داد که تقاضای چین برای نفت احتمالا در سال 2015 بالاترین رکورد را به ثبت رسانده است، قیمت نفت امروز بیش از 3 درصد افزایش یافت، اما با توجه به گزارش آژانس بین المللی انرژی مبنی بر اینکه بازار همچنان با مازاد عرضه مواجه خواهد بود، قیمت ها در زیر 30 دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار و 9 سنت، معادل 3.8 درصد افزایش به 29 دلار و 64 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 34 سنت افزایش داشت و به 29 دلار و 76 سنت رسید.

تجار گفتند، تقاضای قوی برای نفت از جانب چین موجب تقویت قیمت ها شده است. برآوردهای اولیه رویترز بر اساس آمارهای دولتی نشان می دهد که مصرف نفت چین در سال 2015 به 10.32 میلیون بشکه در روز رسیده که 2.5 درصد بیشتر از سال 2014 است. این آمارها با اخبار مربوط به کند شدن رشد اقتصادی چین انطباق ندارد.

اما با توجه به گزارش آژانس بین المللی انرژی که اعلام کرده بازار نفت حداقل تا اواخر سال 2016 با مازاد عرضه مواجه خواهد بود، قیمت نفت همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم 12 سال گذشته باقی مانده است.

آژانس بین امللی انرژی همچنین گفته قیمت نفت ممکن است به پایین تر از سطح فعلی برسد.

در گزارش آژانس آمده است: «هرچند که روند رشد حجم ذخایر نفتی در نیمه دوم سال با کاهش عرضه نفت کشورهای غیر عضو اوپک کند تر خواهد شد، بازار همچنان با مازاد عرضه مواجه خواهد بود.»

بر اساس این گزارش، تقاضا برای نفت در سه ماهه پایانی 2015 به دلیل زمستان نه چندان سرد امسال به پایین ترین رقم یک سال اخیر رسیده است.

قیمت نفت خام در طی 18 ماه گذشته به دلیل بالا رفتن میزان عرضه و کاهش تقاضا بیش از 70 درصد کاهش یافته است.

با بازگشت نفت ایران به بازار احتمالا مازاد عرضه در بازار در طی ماه های آینده تشدید خواهد شد.
 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها