امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155189
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۷
تعداد بازدید: 223
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس به خاطر ارتباط دادن زنان مسلمان با تروریسم در صورت ندانستن انگلیسی و همچنین سخت‌تر کردن ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس به خاطر ارتباط دادن زنان مسلمان با تروریسم در صورت ندانستن انگلیسی و همچنین سخت‌تر کردن شرایط خانواده‌های مهاجر، مورد انتقاد قرار گرفت.

سعیده وارثی، سیاستمدار مسلمان بریتانیایی و عضو حزب محافظه‌کار بریتانیا که در سال 2010 وزیر مشاور در کابینه دیوید کامرون بود، با انتقاد از سخنان نخست‌وزیر گفت: ارتباط دادن بی‌معنی و گمراه کننده میان ندانستن انگلیسی و تروریسم و افراط‌گرایی، بار دیگر موجب تقویت تصورات نادرست در مورد مسلمانان انگلیس به عنوان افرادی متفاوت و اجنبی می‌شود.

وارثی در صفحه توئیتر خود نوشت: زنان باید فرصت یادگیری زبان انگلیسی را داشته باشند، درست. اما چرا این مسئله را با افراط‌گرایی و تروریسم ارتباط می‌دهید؟

تیم فارون، رهبر حزب لیبرال دموکرات بریتانیا نیز گفت: ارتباط دادن زنان مسلمانی که با انگلیسی مشکل دارند با افراط‌گرایی تنها منجر به منزوی‌تر شدن افرادی می‌شود که کامرون ادعای کمک به آن‌ها را دارد.

اندی برنهام، یکی از سخنگویان حزب کارگر، کامرون را به اتخاذ رویکردی ناشیانه و ساده‌انگارانه متهم کرد. رویکردی که به گفته برنهام، کل جامعه را به طور غیرمنصفانه زیر سؤال برده است.

محمد شفیق، مدیر انجمن رمضان انگلیس نیز کامرون را به دامن زدن به «کلیشه‌ای شرم آور» متهم کرد و افزود: دیوید کامرون و دولت محافظه کارش بار دیگر از مسلمانان انگلیسی استفاده می‌کنند، تا در ظاهر خود را سرسخت نشان دهند.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس، دیروز، 28 دی‌ماه، با بیان این ادعا که مهارت ضعیف در زبان انگلیسی ممکن است افراد را برای پذیرش تبلیغات گروه‌هایی همانند داعش مستعدتر کند، بانوان مسلمان را هدف قرار داد و گفت: زنان مسلمان ساکن کشور که زبان انگلیسی را در حد مطلوب بلد نیستند، ممکن است از انگلیس اخراج شوند.

این در حالی است که اخیراً دولت برای آموزش زبان انگلیسی به زنان ساکن در جوامع منزوی انگلیس برنامه‌ای با بودجه 20 میلیون پوندی را آغاز کرده است.

سیاست آموزش زبان انگلیسی به زنان و مادران مهاجر تازه‌ترین اقدامی است که احتمالاً زندگی را برای این دسته در انگلیس دشوارتر خواهد ساخت.

بر اساس این تصمیم دولت بریتانیا، آزمون‌های متعددی در مقاطع مختلف از مهاجران به عمل می‌آید و در صورت عدم کسب امتیاز لازم در این آزمون‌ها با اخراج از این کشور مواجه خواهند شد.

کامرون گفت 190 هزار زن مسلمان در انگلیس هستند که با وجود سال‌ها زندگی در این کشور نمی‌توانند انگلیسی صحبت کنند.

وی افزود: در حال حاضر هر کس که انگلیسی را در حد مقدماتی هم بداند می‌تواند به این کشور بیاید؛ اما هیچ الزامی برای بهبود آن به مرور زمان ندارد. ما این را تغییر می‌دهیم و از این پس می‌گوییم اگر مهارت کلامی خود را افزایش ندهید، بر امکان ماندن شما در انگلیس تأثیر می‌گذارد. ما در برابر مهاجران وظایفی داریم، اما آن‌ها هم وظایفی دارند.

نخست‌وزیر انگلیس در مورد دلایل این کار گفت: من نمی‌گویم که یک رابطه مستقیم میان انگلیسی صحبت نکردن و تروریست شدن وجود دارد؛ اما اگر شما نتوانید انگلیسی صحبت کنید، نمی‌توانید در جامعه ادغام شوید و برای شناخت هویت خود دچار مشکل خواهید شد و در نتیجه در برابر پیام‌های گروه‌های تروریستی مانند داعش مستعدتر می‌شوید.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها